Zlatý box-Lednice 18.10.08

19. 10. 2008

Poslední bodovací dostihy letošní sezony. Počasí se velice vydařilo,po celý den byla slunečná obloha a teploty příznivé pro dostihy. Ve whippetech startovalo 12 fen,11 psů,4 senioři mix,2 spr.mix a 4 senioři sprinteři. Vlapani byli zastoupeni Kleonem,Kingem,Kristyn a Karen. Whippeti běželi ve dvou plně obsazených bězích-feny,psi 6 a 5.  K  žádné  kolizi na dráze nedošlo,ale přesto si myslím,že při počtu 12 startujících a podzimní vlhké dráze(ráno byl mrazík),která již tak snadno nevyschne,jako v létě,by bylo bezpečnější udělat tři rozběhy. Z každého rozběhu postupovali první dva,ostatní do OB. Všem čtyřem Vlapanům se podařilo postoupit z rozběhu rovnou do finále. Čtveřici fenek Kristyn Vlapan,Karen Vlapan,Floranc GG a Ardene GH doplnily z OB Alaska GH a Emmeline IW. Kristyn Vlapan odstartovala poměrně dobře,na rozdíl od její sestry Karen,která viditelně odstartovala poslední. Kristyn si po krátké době vybojovala vedoucí pozici,kterou udržela až do cíle a doběhla si zaslouženě pro vítězství a CACT. Karen se vůbec nedařilo a na poslední pozici běžela ještě před čtvrtou zatáčkou. Veškeré moje naděje na lepší umístění se mi rozplynuly. Ona mě ale velice mile překvapila,na konci poslední zatáčky zřejmě všechny podběhla(je to "síťařka") a na cílové rovině vybojovala druhé místo a R.CACT za svou sestrou  Kristyn.  Obě  holky  mi  udělaly  velkou  radost  a  potvrdily,že  "krátké"tratě  jim  sedět  nebudou. Jako třetí doběhla Emmeline IW,čtvrtá  Alaska GH, pátá Ardene GH a šestá Floranc GG.

Obrazek

Ještě přikládám foto,jak startují Vlapani-Karen dečka č.2

Obrazek

Whippeti psi-stejný postup,jako u fenek-dva rozběhy-první dva do finále,ostatní OB. Oba kluci Kleon i King postoupili rovnou do finále spolu s Forestem a Kenwoodem. Z OB je doplnili In Time a Choctav River Du Tepee D'Amour. Kleon výborně odstartoval z boxu č.1,což nebývá moc zvykem a vybojoval si první místo start-cíl,CACT a nedal žádné šance na druhém místě běžícímu Forestovi,tak jako to dělá Forest,když odstartuje dobře on. Kingovi se start moc nezdařil,ale je to velký bojovník a velice dobrým výkonem si vybojoval pěkné třetí místo. Na této dráze,která se liší klopenými zatáčkami,běžel King prvně,takže se s ní seznamoval. Oba kluci podali též výborný výkon. Čtvrtý doběhl Kenwood,šestý In Time a pátý Choctav River.

Obrazek

Velkou radost nám udělala též naše Chelsea ze Sp.G.,v kategorii wh.senior mix,kterou vyhrála a tím si zajistila v soutěži "Dostihový vítěz 2008" první místo. Vítězství měla ztížené tím,že za seniory mohla začít běhat až po třináctém srpnu a tak měla pouze 5 dostihů,kdy byla třikrát druhá a dvakrát první;tím si zajistila vítězství s počtem 69 bodů,před Chalvou z Hedvábí,Hellene AB a ještě pěti fenkami,které v této kategorii soutěžily. Další předběžné výsledky Vlapanů v soutěži "Dostihový vítěz 2008" v příspěvku Vlapani a Dostihový vítěz

Všem vítězům a finalistům gratulujeme!!!