Vlapanky jely na zkušenou na písek

19. 7. 2009

Tak jsem se vydala s Kamilou a Karen do maďarské Ráby. Pan Vaněk byl tak hodný,že nás tam vzal spolu s Kráťou a Jackpotem. Holky nikdy na písku neběžely a tak jsem byla zvědavá,jak se na to budou tvářit. Cesta byla dobrá,jelo se po dálnici(až na D1) - Slovensko,Maďarsko bez problémů. Počasí vypadalo též slibně,ale předpověď už tak slibná nebyla - bouřky,déšť. Na dráhu jsme dorazili v 9hod. a jak bývá u mne zvykem,kromě přenocujících jsme tam většinou první. Času jsme měli moře,protože zde je přejímka do 11hod. a začíná se běhat v 11,30h.

Whippetky feny měly dva běhy,postupovaly první tři. Ostatní consolation(u nás "B" finále). Běhalo se na pořadí i když se časy měřily. Zde se běží pouze jeden běh a finále. Kamila běžela v plně obsazeném běhu: Annabelle z Osirisova Domu,Oochigea's Halina,Doris Filuta,Buggati Step Inventum, Funny Girl GG a doběhla třetí,tak že finále "A". Karen běžela v druhém běhu s Dévaj Ultimátum,Grande Tequila Ticking Timebomb,Esther GG,Probaxon Ashley a doběhla druhá ve stejném čase,jako vítězka prvního běhu Oochigea's Halina,takže měly spolu s Halinou druhý nejlepší čas 19,07 za Dévaj Ultimátum 19,01. Kamilka na tom byla s časem poněkud hůře 19,42vt.,ale my jsme jely do Ráby seznámit se s pískovou dráhou a ne vyhrát.

Whippeti psi běželi tři rozběhy a postupovali první dva,ostatní consolation. Kráťa se velice snažil,ale v silné konkurenci(Dévaj Pagazus,Bryan Adams Cinpress)doběhl na hezkém třetím místě v čase 19,24vt.,ale na "A" finále to nestačilo,takže consolation. Potud bylo vše v pořádku(myslím počasí). Byla přestávka a odpolední finále se mělo začít běhat ve 14,45h.

A začaly problémy. Vyplnila se bohužel předpověď počasí,sluníčko se schovalo za mraky a začalo pršet,chvílemi doslova lít. Dráha byla pod vodou a blížil se čas prvních finálových běhů. Na chvilku se počasí umoudřilo a tak se zpožděním asi 15min. odstartoval první fin.běh,ale doběhlo se za vydatného lijáku. A tak opět všichni naskákali do aut a čekalo se co bude. Vytrvalý déšť neustával a včasný návrat domů byl již pouhý sen. Opět po dlouhotrvajícím dešti byla dráha pod vodou. Ale na krátkou dobu svitla naděje,že snad by mohlo být již lépe. Personál obětavě vyrukoval na dráhu a jal se jí upravovat - odtokové stružky z dráhy,vymetání vody z dráhy apod.,ale deštík opět zpustil. Přesto se vyhlásil consolation wh.fen,který se odběhl. Dle programu měly následovat dva běhy greyů,ale nestalo se tak a na zkoušku se pustili consolation wh.psi. Návnada - tomu se už tak ,ale říkat vůbec nedalo se sestávala z kousku kůže nacucané vodou a dvou fáborků igelitu. Při tomto běhu selhala technika a kůže se zastavila na úrovni poslední zatáčky a všichni pejsci o ulovenou návnadu bojovali. Ještě jsem zapoměla napsat,že pan Vaněk měl dobrou předtuchu,že se něco stane a Kráťu z tohoto "B" finále odhlásil. Udělal moc dobře,protože tato situace se stala Kráťovi už v Lednici a není to moc dobrá zkušenost. Od této doby se již pořadí běhů dle programu nedodržovalo. Bylo na zkoušku puštěno finále "A" wh.fen a po nich finále "A" psů. Za počasí nikdo nemůže a pořadatelé už vůbec ne,ale co mi vyrazilo dech,když feny připravené před boxy ,čekající na povel "do boxů",již bez obojků - tak obsluha boxů nám sdělila "držte si je,zkušebně dvakrát projede návnada";sice bez kůže,ale whippeti reagují již na pouhý zvuk motoru. Nedovedete si představit, co jsem byla nucena s Karen dělat, držet ji pouze za kůži na krku,protože postroje měla již sundané. Dvakrát profrčela "návnada" a byl dán povel "do boxu". Polouškrcená a vynervovaná Karen,ale už do boxu nechtěla. Násilím jsem ji tam "vecpala",ale cítila jsem jak je natlačená u zadních dvířek a chce vycouvat. Start podle toho taky vypadal. Vyběhla nejméně 5metrů za vedoucí fenkou,ale snažila se,dotahovala a nakonec doběhla na třetím místě,za vítěznou Halinou,druhá byla Dévaj Ultimátum;čtvrtá Kamila Vlapan,pátá Doris Filuta a šestá Grande Tequila TT;časy buhužel nemám,ale určitě je najdete na stránkách pořadatele. "Karenko,klobouk dolů před tvým výkonem,po tom všem co jsi musela absolvovat před boxy".

Obrazek

Obrazek

Na stupních vítězů jsem byla na třetím a čtvrtém místě zastoupena,abych si mohla vyfotit svoje holky.

U whippetů psů vím jenom,že vyhrál Forest Gump GG v silné konkurenci psů - Cassiny Blue North,Bryan Adams,Dévaj Pegazus,Dévaj Thunder. Další pořadí již nevím,vyhlašovalo se až na stupních vítězů,což jsme již bohužel vzdali,protože jsme my i naši psi byli promáčení a prochladlí a kolem 19hod. jsme se vydali směr domov,kam jsme dorazili ve 23hod.

Co říci závěrem: zkušenost to byla velká,opět se mi potvrdilo,že Vlapanům krátká trať nevyhovuje; velké uznání pořadatelům,kteří i přes velmi nepříznivé počasí se snažili,aby byl dostih dokončen,což se nakonec podařilo; všichni účastníci dostihu obdrželi krásné poháry,což u nás na některých drahách není ani ve finále "A",při daleko vyšším startovném!!!

Všem finalistům i vítězům gratulujeme!!!