Vlapani v Marchegu

12. 10. 2009

Tak jsme se rozhodli,že se pojedeme podívat po delší době opět do Marchegu. Vzali jsme Kráťu a Karen(Kamila bude již odpočívat) a brzy ráno(ve 4,15h) jsme vyrazili směr Marcheg. Cestou nás provázelo deštivé počasí až do Marchegu,ale spoléhali jsme na předpověď meteorologů,že se bude oblačnost protrhávat a budou jenom občasné přeháňky. Předpověď se opravdu vyplnila a při přejímce již nepršelo. Později se ukázalo i sluníčko a byl krásný podzimní den. Jenom na druhé rozběhy wh.fen se přihnal mrak a promokli jsme na kost,potom se počasí opět umoudřilo,ale při dekorování si opět sprchlo. Ale nyní již k vlastním dostihům.

Wh.feny - bylo přihlášeno 13fen,běželo 11. Nejpočetněji byla zastoupena chov.st. Blue North(4). Mile mě překvapila účast Kristyn Vlapan,takže běžely dvě Vlapanky. Běhalo se na časy - šest nejrychlejších finále "A",ostatní finále "B". V prvním kole měla Karen čas 23,28vt.;ještě na této dráze neběžela. V tomto kole měla nejrychlejší čas Dolce Vita Blue North - 22,48vt. V druhém kole běžela naše Karen s Dolce Vitou BN,tak jsem byla ráda,že se utká s fenou,která měla tak pěkný čas. Bylo odstartováno a běh proběhl bez jakékoliv kolize. Karen se po startu ujala vedení(i když startovala z boxu č.5,který jsem jí vytáhla na všechny tři běhy - má raději vnitřní box),které udržela bez problémů až do cíle a tento běh vyhrála se stejným časem,jako v prvním kole - 23,28vt.,Dolce Vita BN - 23,48vt. Finále bylo ve složení: s jedničkou Dolce Vita BN; s dvojkou Arka z OD; s trojkou Antiopa z Ar.Niv; se čtyřkou Kristyn Vlapan; s pětkou Karen Vlapan, se šestkou Balifail Anemona - jediná rakouská fenka. Bylo odstartováno - v čele Antiopa z Ar.Niv,Dolce Vita BN,Karen Vlapan(viz přiložené foto).Po první zatáčce se pořadí změnilo - v čele Dolce Vita,stíhaná Anemonou a Karen. Toto pořadí se nezměnilo až do cíle - první Dolce Vita,druhá Anemona,třetí Karen Vlapan,čtvrtá Kristyn Vlapan,pátá Antiopa z Ar.Niv a šestá Arka z OD.

Obrazek

finále fen-startObrazek

Wh.psi: bylo jich hlášeno šest,startovali čtyři. Do finále šel s jedničkou Alesi Fullspeed Racing Star - A; s dvojkou Armani z OD - CZ; s trojkou Kairo Vlapan(Kráťa) - CZ; se čtyřkou London's Fog Brave Heart - SK.Bylo odstartováno,Kráťa zaspal na startu a téměř celou dráhu si "rekreačně" běžel na poslední pozici. Před poslední zatáčkou si uvědomil,že tam není jenom proto,aby se kochal krásnou dráhou,že by taky mohl předvést své kvality a "přeřadil" a začal ztahovat jednoho soupeře po druhém a doběhl jako první. Druhý byl Alesi,třetí London's Fog Brave Heart a čtvrtý Armani z Osirisova domu. Škoda,že Kráťa tak málo běhal na dostizích.