Jdi na obsah Jdi na menu
 


Velká cena Mladé Boleslavi 20.6.2010

21. 6. 2010

      V neděli 20.6.2010 se konal v Ml.Boleslavi bodovací dostih. Jako vždy největší účast u whippetů - 11 psů; 9 fen; 2 mladí; 3 seniorky; 3 senioři; 1 sprinter.

      Wh.psi: běželi dva rozběhy - první dva do finále "A", ostatní OB. V prvním rozběhu běžel Lancelot Vlapan s  Mont Blancem,tč.dle mého názoru nejrychlejší whippet v ČR, spolu s Laiosem AB, Lakedaimontem AB a Breathless Mahoney Stohe. Lancelot raketový start a byl ve vedení,které mu ale dlouho nevydrželo(přesto mile překvapil)již v první zatáčce se ujal vedení Mont Blanc,které udržel bez problémů až do cíle,ale mladý Lancelot se nevzdal a následoval svého smečkového kolegu s odstupem asi 3m,nikým neohrožován až do cíle,takže přímý postup do "A" finále. V druhém rozběhu běžel Kleon Vlapan s Kenwoodem,Anthonym FRS,Lysipposem AB, Nereusem AB a Blue Boyem of Carinae. Vyhrál Kleon Vlapan,druhý Nereus AB - přímý postup do "A" finále. Z OB šestici finalistů doplnili Blue Boy a Anthony. Finále  vyhrál s přehledem Mont Blanc,druhý Kleon Vlapan,třetí Nereus AB; Lancelot se po startu dostal do kolize,přesto doběhl na hezkém čtvrtém místě.

Obrazek

 

   Wh.feny: běžely též dva rozběhy - první rozběh vyhrála Leslie ze Sp.G.,druhá Betacanis of Carinae - přímý postup do "A" finále. Druhý rozběh vyhrála Karen Vlapan,druhá Brittany GH - přímý postup do "A" finále. Z OB postoupily Charis BSD a Chuclie BSD. Po startu se ujala vedení Leslie,následovaná Karen s odstupem asi 5m; až v cílové rovině se Karen probudila,ale na Leslie,která má výbornou formu to nestačilo a o 3/4 délky doběhla druhá,i tak podala skvělý výkon. Třetí doběhla Brittany GH.

Obrazek

     V kategorii "mladí" se stala tragická událost,která je popsaná na stránkách Gouwhippet.

               Všem vítězům gratulujeme!!!!!!!!!!

    Ještě jsou volní dva velmi nadějní pejsci na dostihy; zájemci o dostihový sport mne mohou kdykoliv kontaktovat.