Sauda Cup 23.7.2011

25. 7. 2011

V sobotu 23.7. se běžel druhý ročník Sauda Cupu,který byl zároveň nominací na ME,proto byla docela slušná účast - 14psů a 17fen. V prvním kole rozběhů běžely feny v pěti bězích,v druhém kole ve čtyrech bězích po čtyřech; Miss Miracle ze Sp.G. byla v prvním kole diskvalifikovaná za napadání. V druhém kole psů byl diskvalifikován Gaudí Globe Glass. Běželi tři Vlapani - Kleon,Lancelot a Lucky.

Wh.psi - nejrychlejší čas v obou bězích měl Lancelot Vlapan - 23,06 a 23,21vt., proto nastoupil do finále s dečkou č.1; s dečkou č.2 nasoupil Jenka van Arkadi,jehož časy byly 23,32 a 23,23vt.; s trojkou běžel Kleon Vlapan; se čtyřkou Garp GG; s pětkou Huricane Brodvinek a se šestkou Hagi TT; Lucky Vlapan měl v druhém kole smůlu,protože Gaudí GG psychicky nezvládl prostřední pozici mezi Hagim a Luckym a oba kluky docela pěkně rozhodil z tempa; takže Lucky nastoupil do "B" finále s dečkou č.2, které po výborném výkonu vyhrál. V "A" finále výborně odstartoval Jenka a stylem start-cíl vyhrál. Lancelot i Kleon po horším startu se velice snažili Jenku dotáhnout,ale ztráta na startu se nevyplácí a tak doběhli na krásném druhém a třetím místě - Lancelot druhý, Kleon třetí; čtvrtý byl Garp,pátý Hagi TT; Huricane Brodvinek nedoběhl. Velká škoda,že se ani jednoho nominačního dostihu nezúčastnil Chester BSD a Essien BN.

Wh.feny - zde neběžela ani jedna Vlapanka, Karen,Kamila a Laura hárají a Kristyn nepřijela. S jedničkou do finále nastoupila Higuita TT; s dvojkou Leslie ze SP:G.; s trojkou Acura Teqamba; se čyřkou Escape BN; s pětkou Betacanis of Carinae; se šestkou Bluebottle of Carinae. Nejlépe odstartovala Escape a vyhrála, druhá doběhla Acura , třetí Bluebottle, čtvrtá Higuita, pátá Betacanis a šestá Leslie.

Wh.soloracing - zde prvně startovali dva mladí Vlapani - Mefisto a Michael. Vedli si velice dobře a skončili na krásném třetím místě - Mefisto a Michael těsně za ním na čtvrtém místě. Před nimi byli pouze zkušený Mahoney ze Sp.G.,který již běhá dostihy(bratr výborného Mont Blanca ze Sp.G.) a zvítězila fena po Orlandovi Supersonic - Cat of Carinae.

Zájemcům o dostihový sport mohu nabídnout velmi nadějná dostihová štěňátka z krytí v Německu, úspěšným dostihovým whippetem Surumu vom rauhen Meer.