Pojizerské derby-Ml.Boleslav-CACT

10. 5. 2009

10.května,dnes v neděli se konal bodovací a CACTový dostih v Ml.Boleslavi. Na startu se prezentovalo v plemeni whippet -11fen,11psů,4senioři mix,4mladí,a 4sprinteři. Běžely se dva rozběhy - první dva rovnou do finále,ostatní OB. Ve fenách startovala Kamila Vlapan v prvním rozběhu,který vyhrála a tak postupovala rovnou do finále spolu s Florance GG,která doběhla druhá. V druhém rozběhu vyhrála Leslie ze Sp.G.a spolu s Kristyn Vlapan postupovaly též rovnou do finále. Z OB doplnily šestici finalistek Alaska GH a Avalanche GH. Ve finále Kamila Vlapan,která poměrně dobře startuje,si z boxu č.6 poměrně brzy vybojovala vedoucí pozici a vedení udržela až do cíle. Jako druhá doběhla Leslie ze Sp.G.,třetí Kristyn Vlapan,čtvrtá Alaska GH,pátá Florance GG a šestá Avalanche GH.

Obrazek

Další Vlapan-Kendo běžel v kategorii sprinter. Rozběh vyhrál a spolu s dalšími třemi soupeři startovali ve finále. I finále Kendo Vlapan vyhrál bez větších problémů. Pořadí:1. Kendo Vlapan,2. Bennino Max Inventum,3. Blueberry Sp.M. a Leonidas AB - N.

Obrazek

Whippeti psi - v této kategorii bohužel žádný Vlapan nestartoval. Vítěz Lednického poháru z 1.5.09 King Vlapan,pro mě z neznámých důvodů nepřijel,což je velká škoda,protože měl šanci na dobré umístění a druhý Vlapan - Kleon,který se umístil v Lednici na druhém místě je bohužel zraněný - opět škoda pro Vlapany. Výsledky : 1. Forest Gump GG, 2. Kenwood ze Sp.G., 3. Udron el Schiras, 4. Lewis ze Sp.G., 5. Klermont ze Sp.G., 6. Freddie Mercury GG.

Všem vítězům gratulujeme !!!

V nejbližší době bude v rubrice Naše videa videozáznam z těchto dostihů.

Zájemci o dostihový sport mají možnost si vzít štěňátko z chov.st. Vlapan z kvalitního krytí v Belgii;tato štěňátka jsou již k odběru, a v příštích letech mít též radost z vítězství na dostizích.

Televize Nova bude vysílat 1.6. záznam z těchto dostihů v pořadu Víkend-"Rozbal to" ve 21h.