Jdi na obsah Jdi na menu
 


Podzimní derby v Ml.Boleslavi 14.9.2008

15. 9. 2008

Naše chov.stanice byla zastoupena pěti Vlapany.

V bězích "mladých" startovala Karen Vlapan a její bratr Kendo Vlapan,který si současně plnil společné běhy na LZ. Kromě  Vlapanů  běželi  ještě  Mackenzie  z  Hedvábí  a  dvě  sestry Bluebottle a Boogaboo of Carinae. První rozběh vedl téměř celou trať Kendo Vlapan,ale v cílové rovině ho předběhla jeho sestra Karen,třetí byl Mackenzie,čtvrté a páté místo patřilo mladičkým a nadějným sestrám Bluebottle a Boogaboo. Finále dopadlo výtečně pro chov.st.VLAPAN - 1.Karen Vlapan; 2.Kendo Vlapan;3.Mackenzie z H.;4.-5.Bluebottle a Boogaboo of Carinae. 

                                                                               

Obrazek

 

V kategorii whippet fena startovalo 15 fenek. Kristyn Vlapan svůj rozběh vyhrála a tak postupovala rovnou do finále s Jorgiou ze Sp. a Leslie ze Sp. Šestici finalistek doplnily z opravných běhů Arsia Mons of Carinae, Barchetta Sp.M. a Brodway BA.Starty se Kristyn stále moc nedaří a tak se musela hodně snažit, aby se probojovala na krásné druhé místo, za rychlou a spolehlivě běžící Leslie, třetí doběhla Arsia Mons of Carinae. 

                                                                             

Obrazek

Ve whippetech psech startovalo 15 psů-Kleon Vlapan si vybojoval postup do finále též vítězstvím v rozběhu spolu s Lewisem a Forestem. King Vlapan,pro kterého byl tento dostih premierou v kategorii dospělých,postoupil do finále z opr.běhu,který suverénně vyhrál.Dalšími soupeři,kteří postoupili do finále z OB byli K'andy ze Sp. a Kenwood ze Sp. Kleon po tradičně špatném startu doběhl na pěkném druhém místě za Forestem,který běžel start-cíl. King Vlapan v opravdu silné konkurenci si vybojoval hezké čtvrté místo za Lewisem a to je krásný začátek jeho dostihové kariery v kategorii dospělých.Určitě si časem poradí s plně obsazeným rozběhem a jeho výsledky se zlepší.

                                                                 

Obrazek

                                                             Všem vítězům gratulujeme