Nominace na ME,CACT-Kolín 6.6.09

7. 6. 2009

V sobotu 6.6.09 se konal první nominační dostih na ME,zároveň to byl dostih bodovací a CACTový. Účast whippetů byla slušná - 11fen,17psů,1sprinter,7mladých,5seniorů. Dráha byla v perfektním stavu,počasí na dostihy ideální - pod mrakem,o přestávkách sprchlo. Běhalo se jako vždy v Kolíně na časy. Tato velká výhoda je zajištěna firmou Sprinter,a v dnešní době by to měla být nezbytná součást dostihů,aby pořadí a výsledky byly opravdu objektivní;"pouhým okem" nelze v současné době zachytit doběh whippetů(psů i fen).

Whippeti psi: ze dvou rozběhů si finále "B" vyběhali El Niňo TT; Klermont ze Sp.G.; Lakedaimon AB; Centauro Sp.M.; Laios AB; Ilion AB. Ve finále "A" startovali: s jedničkou Kleon Vlapan-v rozběhu zaběhl nový dráhový rekord v čase 23,15vt.; s dvojkou Forest Gump GG; s trojkou Mont Blank ze Sp.G.; se čtyřkou King Vlapan; s pětkou Kenwood ze Sp.G.; se šestkou Moonmen Supersonic. Finále bylo velice napínavé až do samého cíle,na přední pozici běžel mladičký Mont Blank ze Sp.G. až do poslední zatáčky a o napínavý závěr se opět postarali Vlapani,kdy Mikiho vynesla zatáčka,čehož využil již zkušený Kleon Vlapan a podběhl ho a ujal se vedení a jeho bratr King Vlapan,který většinou na přední pozici útočí až v cílové rovině,takže i tentokrát a vybojoval si druhé místo časem 23,29vt.,R.CACT ,za svým bratrem Kleonem - 23,18vt.,CACT - první místo . Třetí místo - mladičký Mont Blank ze Sp.G.,jehož to byla první zkušenost v kategorii "dospěláků" a po získání zkušeností bude určitě velkým favoritem na přední místa. Čtvrtý Forest Gump  GG; pátý Kenwood ze Sp.G. a šestý Moonmen Supersonic.  Kdo chce zažít krásné a napínavé adrenalinové situace při dostizích a stát se majitelem velice nadějného pejska z dostihového krytí v Belgii(stejná krevní linie na mistra světa 2001 Binkiho v.d.Spaarne Meute,jako u vrhu "K",jejichž výsledky jsou více než dobré - viz rubrika "Dostihové výsledky 2008,2009),může kontaktovat chovatelku - č.t. 604251462; email:whippet.vlapan@centrum.cz . Byla by velká škoda,aby takto kvalitní pejsek skončil "na gauči". Začínajícím chrtařům poradím a pomohu s dostihy. Obrazek

Obrazek

Obrazek

Whippet fena: finále "B" bylo ve složení: Ardene GH; Jorgia ze Sp.G.; Florance GG; Boogaboo of Carinae; Lúthien z Hedvábí. Finále "A" - s jedničkou Leslie ze Sp.G.; s dvojkou Kamila Vlapan; s trojkou Kristyn Vlapan; se čtyřkou Alaska GH; s pětkou Bluebottle of Carinae a se šestkou Barcheta Sp.M. Nejlépe odstartovala se čtyřkou běžící Alaska a potom chumel pěti fen. Jako první z chumlu se oddělila Kamila Vlapan a jala se stíhat vedoucí Alasku,též Kristyn Vlapan se propracovala na přední pozici. Rozhodla cílová rovina,kde jako u psů,Vlapani útočí na přední místa. Tentokrát se to povedlo Kamile Vlapan - časem 23,83vt.-první místo,CACT ; druhá doběhla její sestra Kristyn Vlapan - čas 23,97vt.,R.CACT ; třetí Alaska GH,- 23,99vt.; čtvrtá Leslie ze Sp.G. - 24,09vt.; pátá Bluebottle of Carinae a šestá Barcheta Sp.M.

Obrazek

Whippet +51cm - škoda,že Kendo Vlapan opět neměl soupeře a vyhrál sám nad sebou . Tato kategorie též poskytuje hezkou a napínavou podívanou při větším počtu startujících.