Münster 4.6.-5.6.2011

10. 6. 2011

V Münsteru 4.6. se běžel jubilejní dostih k 100.výročí FCI. Na tomto dostihu se sešla evropská špička účastníků loňského MS v Rabě - např. Dévaj Viktor, Powerplay's Wizard the Best, Kailando vom Badenermoor, Surumu vom rauhen Meer, Catkyl's Angelo, Mick Jerome vom rauhen Meer, Gorky a mnoho dalších špičkových whippetů.

Z českých psů se zúčastnili Gilardino TT, Essien BN, Bucefalus z Os.domu, Dynamique du Pack de la Jet a King Vlapan. Běžel se pro nás nezvyklý způsob postupu - dva rozběhy na čas,z toho druhý rozběh byl fakultativní - z těchto rozběhů se vybralo podle času 18 nejrychlejších psů a ti potom běželi 3 plně obsazené běhy a podle pořadí z každého běhu postupovali první dva do finále. King Vlapan po prvním kole běhů měl ze 43 běžících psů pátý nejrychlejší čas, takže se páníček správně rozhodl a druhý fakultativní běh nevyužil, protože byla velká naděje, že určitě v první osmnáctce bude, což se vyplnilo a King měl osmý nejrychlejší čas. Následovaly plné rozběhy v šesti, kde King běžel s dečkou č.3 a měl za soupeře Gorky, Old Road's Guadalupe, Kailando vom Badenermoor, Ghan buri ghan's Mandarin Mustang a Iubdan van de Groene Golf. Bohužel v tomto běhu byl vzat do "svěráku" dečkou č.2 Old Road's Guadalupe a dečkou č.4, což mu znemožnilo jít vpřed, ztáhnul se za tyto psy a oběhl Guadalupa venkem,ale měl již málo času a bohužel doběhl na třetím místě(postupovali první dva)

King je uprostřed mezi dvojkou a čtyřkou(akce dečky č.2 by bylo možné brát i za napadání); byla to velká smůla,ale i tak je to velký úspěch. Z celkového počtu psů(43) tak skončil na 7-9.místě, což v takové konkurenci evropské špičky je moc hezký výsledek. Surumu vom rauhen Meer(tatínek štěňátek,která se narodila 5.6. 2011 v chov. stanici Vlapan) se probojoval do finále a skončil na hezkém čtvrtém místě. Zbývající čtyři čeští whippeti se do první osmnáctky nekvalifikovali a umístili se v druhé polovině startovního pole.

Z fenek se do první osmnáctky probojovala Oochigea's Halina,která se probojovala i do finále a skončila na čtvrtém místě-gratuluji.