MS v Rábapatoně

7. 9. 2010

Na MS se nominovali 4 Vlapani - Kleon,King,Kamila a Karen. Kristyn startovala ve friendshipu. Kleon se pro zranění  nemohl zúčastnit. V sobotu 4.9. se běžel friendship ve kterém bylo nejpočetnější zastoupení whippetek z ČR,proto finále bylo v převaze zastoupeno českými fenkami. Kristyn Vlapan se dařilo; v prvním kole měla jediná čas 23,89vt.,druhý čas měla Culannn's Legend Lorna 24,24vt.; oba dva rozběhy bez problémů vyhrála a jako jediná fenka z ČR měla oba dva běhy nejrychlejší  a pod 24vt.,proto nastupovala do finále s dečkou č.1. Odpoledne se ale rozpršelo a finále se již běželo na dráze,kde stála voda a úprava dráhy též nebyla možná.

Většina chrtařů ví,že ve finále je třeba taky trochu štěstíčka(i když máte nejrychlejší časy) a to Kristyn bohužel neměla; startovala sice z boxu č.1a ačkoliv měla oba dva rozběhy nejrychlejší,tak po startu jí soupeřky "zavřely" a rázem byla poslední,ale Kristyn je bojovnice,nic nevzdala a ještě se jí podařilo doběhnout na krásném druhém místě, CACIL !!!!! První doběhla strojkou běžící Gold Run's Chereke Lady,druhá Kristyn Vlapan,třetí s pětkou Dragonfly du Pack de le Jet,čtvrtá se šestkou Bluebottle of Carinae,pátá s dvojkou Culann's Legend Lorna a šestá se čtyřkou běžící Finta TT. Ve whippetech psech běžel mladičký Lancelot Vlapan a dosáhl velice hezké umístění ve velmi početné konkurenci,skončil čtrnáctý; Hagi TT sedmnáctý;My Boy ze Spingbart Gou(bratr finalisty Mont Blanca ze Sp.G.)dvacátý pátý; Armani z Osirisova domu dvacátý sedmý; Essien Blue North dvacátý osmý; Dartagnan Blue North dvacátý devátý; Moonman Supersonic třicátý první  ze 33 startujících. Z českých whippetů se umístil jako první a v čase pod 24vt.; škoda,že český favorit friedshipu Chester BSD,byl zraněn a musel odstoupit.

V neděli bylo od rána slunečné počasí a vše nasvědčovalo tomu,že se den vydaří,což se vyplnilo. Whippetky feny zahajovaly první rozběhy. Po prvním kole se nejlépe z českých fenek umístila Kamila Vlapan. Slunečné počasí zajistilo,že se kvalita dráhy zlepšovala a tak se časy hodně měnily. Po druhém kole se pořadí českých fenek změnilo, na prvním místě se umístila Karen Vlapan s časem 23,90vt.;jediná měla čas pod 24vt.; na druhém místě Kamila Vlapan; třetí Escape BN; čtvrtá Antiopa z Ar.Niv; pátá Anabel z Os.domu a šestá Betacanis of Carinae. Z celkového počtu 45 fenek, Karen obsadila 17místo;Kamila 20;Escape 21;Antiopa z Ar.Niv 32; Anabel z Os.domu 36; Betacanis of Carinae 39. Mezi šestým finálovým časem a 17místem byly pouze 2desetiny a 1setina vt. Ve wh.psech bojoval jediný Vlapan - King; podal velice dobrý výkon a z českých psů skončil na třetím místě,za finalistou Mont Blancem a Kentem ze Sp.G.; čtvrtý byl Gilardino TT; pátý Antony FRS a šestý Dynamique du Pack de la Jet. Vlapani podali velmi pěkný výkon,jak ve friendshipu,tak na MS

Pro zájemce o dostihový sport mám na prodej dva velmi nadějné dostihové pejsky,kteří budou podávat dobré výkony na dostizích,jako jejich polosourozenci(vrh "K") a sourozenci (vrh "L") a svým pánečkům budou dělat radost z vítězství. Začátečníkům poradím a pomohu s treninkem na dostihové dráze Kolín. Kdykoliv mě můžete kontaktovat.

Štěňátka nemají žádný problém se sledováním a "ulovením" návnady a svým majitelům budou dělat jenom radost.