Mladá Boleslav 19.6.2011

19. 6. 2011

V neděli 19.6.2011 se běžel bodovací dostih,který byl zároveň prvním nominačním na letošní ME v Belgii. Účast byla opravdu solidní - 18 psů, 14 fen, 3 sprinteři.

Wh.psi: zde startovalo 5 Vlapanů - King, Kleon, Lancelot, Lloid a Lucky. Výborně zaběhli King a Lancelot, kteří jediní měli čas pod 23vt., King dokonce 22,60aněco. King opět potvrdil svoji letošní výbornou formu, kterou již předvedl na prestižním jubilejním dostihu v Münsteru, kde po prvním kole měl pátý nejrychlejší čas v konkurenci 43 whippetů evropské špičky a jako jediný z českých psů se probojoval do užšího výběru. I Lancelot předvedl vynikající výkon, jakož i Kleon,Lloid i Lucky. Finále "A" - 1.místo King Vlapan; 2.místo Lancelot Vlapan; 3.místo Hagi TT; 4.místo Kleon Vlapan; 5.místo Antony FRS; 6.místo Mahoney ze Sp.G. finále "B" - 1.místo Lloid Vlapan; 2.místo Lucky Vlapan; 3.místo Chirok BSD; s dalším pořadím si nejsem jistá - Avanti z Os.domu; Lakedaimon AB; Blue Boy of Carinae.

Wh.feny: běžely čtyři Vlapanky; nejlépe se dařilo Kristyn Vlapan, která doběhla ve finále "A" na krásném třetím místě, hned za ní skončila Laura Vlapan a Kamila Vlapan. Výsledky finále "A" - 1.místo Chucle BSD; 2.místo Leslie ze Sp.G.; 3.místo Kristyn Vlapan; 4.místo Laura Vlapan, 5.místo Kamila Vlapan; 6.místo Bluebottle of Carinae. Karen Vlapan  doběhla ve finále "B" na druhém místě.

Wh.sprinteři: běželi tři - rozběh i finále vyhrál Kendo Vlapan.