Ml.Bol.-nominace na ME-Vlapani se snažili

21. 6. 2009

Dnes,v neděli 21.6. jsme se rozjeli do Mladé Boleslavi.Běžela se zde Velká cena Ml.Boleslavi - dostih bodovací a druhý nominační na ME. Počasí ideální - nepršelo a velké vedro též nebylo.

Psů whippetů běželo 14 ve třech rozbězích;postupoval pouze první z každého rozběhu - ostatní OB. Kleon Vlapan i King Vlapan svůj rozběh vyhráli a tak postupovali rovnou do finále. Další rozběh vyhrál i mladičký Mont Blanc ze Sp.G. Z OB šestici finalistů doplnili Lewis ze Sp.G,Forest Gump GG a El Niňo TT. Finále bylo opět velice napínavé od začátku až do konce. Po raketovém startu se ujal vedení Forest Gump GG,následovaný Mont Blacem až do druhé zatáčky,tam venkem začal dotahovat Kleon Vlapan a podařilo se mu dostat na první pozici ,ani jeho bratr,po nezdařilém startu to nevzdal a bojoval,jak je u něho zvykem až do úplného konce - vyplatilo se mu to a skončil na druhém místě  .Mladý Mont Blanc,který ještě získává zkušenosti,skončil "velmi těsně" za Kingem na třetím místě . Čtvrtý Lewis ze Sp.G.,pátý Forest Gump GG a šestý El Niňo TT.

Obrazek

Ještě je stále k mání velice nadějný pejsek z dostihového krytí v Belgii - polobratr výborně běhajících "K"-áček - Kleona,Kinga,Kenda,Kaira,Kristyn,Karen,Kamily. Zájemci o dostihový sport neváhejte a kontaktujte chovatelku č.t.604 251 462;email:whippet.vlapan@centrum.czObrazek

Obrazek

Fenek běželo devět,ve dvou rozbězích - postupovaly vždy první dvě z rozběhu,ostatní OB. Kamila doběhla jako druhá,ale to stačilo na přímý postup do finále. Karen svůj rozběh vyhrála. Rovnou do finále postupovaly ještě Alaska GH a Arsia Mons of Carinae. Z OB doplnily finále "A" Bluebottle of Carinae a Boogaboo of Carinae. Karen startovala z boxu č.2 a Kamila z boxu č.5. Karen se po startu snažila jít "na síť",což se jí moc nepodařilo a propadla se na zadní pozici. Vlapani jsou,ale velcí bojovníci a útočí ze zadních pozic a nic nevzdávají a tak i Karen se začala poctivě propracovávat na přední pozici,což se jí podařilo a doběhla jako první. Její sestra Kamila se též snažila,ale neměla takovou výdrž; já si myslím,že si řekla "vítězství je již v rodině,dám si oraz" - to si samozřejmě dělám legraci,Kamilka se též moc a moc snažila,ale běhá od začátku sezony a tak asi neměla "svůj den" a doběhla na čtvrtém místě. Jako druhá doběhla Arsia,třetí Alaska,pátá Bluebottle a šestá její sestra Boogaboo.

Obrazek

A náš "samotář " Kendo Vlapan,běžel opět sám v kategorii +51cm,vyhrál a protože běhá velice rád a dobře,tak byl moc spokojený . Škoda,že i jiní majitelé whippetů této kategorie,nedopřejí svým miláčkům radost z dostihů.