Jdi na obsah Jdi na menu
 


Ml.Boleslav 8.5.2011

10. 5. 2011

         V neděli 8.5. se běžel v Ml.Boleslavi bodovací dostih se zadáváním titulu CACT. Účast tentokrát oproti jiným dostihům byla početně i konkurenčně na dobré úrovni - 12 fen a 18 psů. Velký přínos pro tento dostih byl i způsob postupu - nikoliv podle pořadí,ale podle času. Jak již v poslední době neustále opakuji,tento způsob postupu je již v dnešní době nutný, kvalita whippetů je na výborné úrovni a vyrovnaná.

       Wh.psi: běželi 5 běhů ve dvou rozbězích; šest nejrychlejších časů a tím i účast ve finále A si vyběhali: s jedničkou Chester BSD, s dvojkou Mont Blanc ze Sp.G., s trojkou King Vlapan, se čtyřkou Lancelot Vlapan, s pětkou  Kleon Vlapan a se šestkou Essien BN. Vyrovnaný start předvedli Chester,Miki a Essien. King tradičně odstartoval se zpožděním. Vedoucí trojka "černochů" dlouho bojovala o vedoucí pozici; na konec z toho nejlépe vyběhl Chester, který běžel na vnitřní straně; uprostřed běžící Miki zřejmě tento tlak nevydržel a ztáhl se(nebo došlo ke zranění), ze zadní pozice velice rychle zaútočil King Vlapan a toto napínavé a vyrovnané finále vyhrál - 1.místo CACT; jako druhý těsně doběhl Chester BSD R.CACT; třetí Essien BN; čtvrtý Lancelot Vlapan; pátý Mont Blanc ze Sp.G.; šestý Kleon Vlapan.

boleslav-8.5.2011-002.jpg

 

      Ve finále B nastoupili - s jedničkou Hagi TT; s dvojkou Perseus AB; s trojkou Mahoney ze Sp.G.; se čtyřkou Lucky Vlapan; s pětkou jeho bráška Lloid Vlapan; se šestkou Blue Boy ze Sp.G. I toto finále bylo velice napínavé a vyrovnané. Jako první doběhl Mahoney,velice těsně za ním Hagi TT; třetí Lucky Vlapan; čtvrtý Perseus AB; pátý Lloid Vlapan; šestý Blue Boy.

      Wh.feny: silná,vyrovnaná konkurence. S jedničkou do finále A nastoupila Leslie ze Sp.G.; s dvojkou Karen Vlapan; s trojkou Acura Teqamba; se čtyřkou Kamila Vlapan; s pětkou Laura Vlapan; se šestkou Camouflage Inventum. Nejlépe odstartovala Kamila,těsně za ní Laura; toto vedení jim dlouho nevydrželo, protože Karen jako raketa se ujala vedení, následovaná Camouflage. Kamila než se vzpamatovala z tohoto překvapení,tak byla cílová rovina a již nestačila změnit pořadí a velice těsně doběhla na třetím místě, za Camouflage. Jako čtvrtá doběhla Laura Vlapan; pátá Leslie; šestá Acura.

boleslav-8.5.2011-001.jpg

 

      Wh.feny - mladí: zde běžela Louisiana Vlapan, která ještě neměla vystavenou licenci. Běžela velice hezky; rozběh vyhrála, ale ve finále bohužel došlo ke kolizi s Curry of Carinae,což jí natolik rozhodilo, že jsem myslela,že se zastaví,ale srovnala se a doběhla na hezkém druhém místě.

     Wh.sprinteři: nastoupili tři - Kendo Vlapan; Leonidas AB; Pythagoras AB. V běhu došlo ke kolizi - Leonidas AB obdržel D, Pythagoras do finále nenastoupil, tak Kendo neměl soupeře a běžel sám.

      Video z finále A fen a psů můžete vidět v rubrice Naše videa.

      Všem vítězům gratuluji !!!!!!!!!