Mistrovství Moravy 15.9.2012

16. 9. 2012

V sobotu 15.9.se běžel v Lednici mistrovský dostih - mistrovství Moravy. Účast nebyla velká,ale ani malá - 10wh.fen, 9psů, 4mladí mix, sprinteři, senioři.Běhalo se na pořadí(časy orientační,měřené stopkami) - první dva do finále,ostatní OB.

Wh.feny - dva rozběhy po pěti - v prvním rozběhu běžely - Eclipse BN, Amazonka Teqamba, Jordan BSD, Karen Vlapan, Antiopa z Ar.Niv. Zvítězila Karen Vlapan před Eclipse BN a obě fenky si zajistily přímý postup do finále. V druhém rozběhu zvítězila Cassiene dor Tom.Tr. před Grande Tequilou, Escape BN, Artemis z Ar.Niv, Hopy od Hněvína - přímý postup do finále - Cassiene a Grande Teguila. Z OB šestici finalistek doplnily - Amazonka a Escape. Karen po horším startu(box č.5)dotahovala ztrátu ze zadní pozice a podařilo se jí doběhnout na hezkém třetím místě. Zvítězila Eclipse BN, druhá Cassiene,která měla nejlepší čas z fenek(druhý čas měla Karen Vlapan)a velkou šanci na vítězství,ale bohužel si udělala výron a doběhla těsně druhá; čtvrtá Escape, pátá Grande Tequila, šestá Amazonka.

Wh.psi - dva rozběhy - první rozběh vyhrál Jasper BSD před Mefistem Vlapan, Avatarem z Podsmrčků a Aristem FRS, druhý rozběh vyhrál Hagi TT před Michaelem Vlapan, Chandlerem TT, Blade Bass Ibexes, Antony FRS. Z OB do finále postoupili Blade Bass a Antony. Ve finále zvítězil Jasper, druhý Hagi TT, třetí Mefisto Vlapan, čtvrtý Antony FRS, pátý Blade Bass, šestý Michael Vlapan.

Wh.mladí mix - dvě fenky,dva pejsci - Nikita Vlapan, Freya BN, Cadilac z Os.Domu, Fireblade BN. Zde velice hezky stylem "start-cíl" zvítězila Nikita Vlapan. V druhém rozběhu ve stejném složení musela Nikita zvládnout drobnou kolizi po startu,kterou vyřešila velice hezky a opět tento rozběh vyhrála - orientační čas 23,52vt.- tento čas měla Karen Vlapan v rozběhu,ve kterém zvítězila nad Eclipse BN. Škoda,že v Lednici na mladé whippety nemyslí a neoceňují jejich výkony na stupních vítězů.

Všem finalistům gratuluji!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!