Mistrovství ČR v Ml.Boleslavi

13. 9. 2009

V neděli 13.9. se konalo v Ml.Boleslavi mistrovství ČR,zároveň to byl bodovací dostih. Z přihlášených 12 fen se počet snížil na 11; psů startovalo 15; seniorů 8(4+4); sprinteři mix 4(1+3); mladých 7.

Whippet feny: běžely dva rozběhy - do finále postupovaly první dvě,ostatní OB. První rozběh vyhrála Kamila Vlapan,jako druhá postupující byla Leslie ze Sp.G. Druhý rozběh vyhrála Karen Vlapan,druhá doběhla Finta TT. Z OB finále doplnily Floranc GG a Kristyn Vlapan. Ve finále měla Kamila  box č. 2, Karen č. 5,přesně obráceně,než by holky potřebovaly;Kamila má raději venkovní box,Karen vnitřní,ale tak už to někdy bývá. Bylo odstartováno,Kamila velice dobře odstartovala(že by se jí opět začaly líbit vnitřní boxy?),ale vedení jí dlouho nevydrželo,v první zatáčce ji dotáhla a předběhla Finta, Karen se tam nějak zamotala, Kamila se jala  stíhat vedoucí Fintu,snažila se,ale začala finišovat příliš pozdě a na první místo to již o "krk" nestihla. Karen to též zvládla dobře a doběhla jako třetí,čtvrtá Leslie,pátá Kristyn Vlapan a šestá Florance GG. Finále bylo velice vyrovnané a všechny fenky podaly výborný výkon.

Obrazek

Whippeti psi: běželi tři rozběhy po pěti,postupoval vždy jenom první,ostatní OB. Do finále rovnou postoupili: Kleon Vlapan, Mont Blanc ze Sp.G. a King Vlapan. Z OB šestici finalistů doplnili El Niňo TT, Avanti z Osirisova domu a Balifail Aretino,který pro zranění nenastoupil. Krátce po startu se vedení ujal Mont Blanc a nedal dotahujícímu se Kleonovi Vlapan šanci na výhru. Takže první Mont Blanc ze Sp.G.; druhý Kleon Vlapan; třetí King Vlapan - po velmi špatném startu,vše napravil; čtvrtý El Niňo TT a pátý Avanti z Osirisova domu.

Obrazek

Whippeti sprinteři: bohužel jako vždy jsem tento finálový běh nemohla sledovat,protože jsem již musela připravovat naše whippetky ke startu,takže pořadí jenom z doslechu,bez záruky: 1. Kendo Vlapan; 2. Ducati Sp.M.; 3. Donatelo Petula Vera; 4. Nathan z Úplňku.