Mistrovství ČR na 280m

17. 10. 2010

V sobotu 16.10.2010 se běželo v Kolíně mistrovství ČR na 280m. Toto mistrovství na krátkou trať se tu běhá každoročně ,protože jenom v Kolíně je možné převézt boxy na jiné místo. Mistrovství ČR na 360m pro malá plemena a 480m pro ostatní se běhá každý rok na jedné ze tří drah v republice a toto pořadí se střídá. Ačkoliv předpověď počasí byla nepříznivá,tak nakonec vše dobře dopadlo a počasí bylo na podzimní dostihy ideální - nepršelo,nefoukal vítr,nebyla mlha a zima též nebyla. Účast na dostizích byla ale málopočetná - 7wh.fen; 7wh.psů; 4seniorky; 3senioři; 4mladé feny; 4mladí psi; 1sprinter; 2senioři sprinteři.

Wh.feny: běhalo se na pořadí - dva běhy - první dvě postupovaly rovnou do finále,ostatní OB a dvě postup do finále. Karen Vlapan běžela v prvním běhu s Camouflage Inventum, Arven České Tůně a polská fenka Hossa Brodwinek. Karen svůj běh bez problémů vyhrála s viditelným náskokem. Kamila Vlapan běžela s Brodway Black Arrows a Herou Brodwinek. Též svůj běh vyhrála s viditelným odstupem od Brodway,která doběhla jako druhá. Finále bylo ve složení - s jedničkou Karen Vlapan; s dvojkou Kamila Vlapan; s trojkou Camouflage Inventum; se čtyřkou Brodway Black Arrows; s pětkou Hossa Brodwinek a se šestkou Arven České Tůně. Finále proběhlo pro Vlapanky bez jakékoliv kolize. Konečné pořadí bylo vyhlášeno takto: první se čtyřkou Brodway Black Arrows; druhá s jedničkou Karen Vlapan; třetí s dvojkou Kamila Vlapan; další pořadí nevím.

Wh.psi: stejný postup jako u fen. Zde běžel ve svém běhu Lancelot Vlapan; Dynamique d.P.d.l.J; Hugo Brodwinek. Lany svůj běh vyhrál. Finále bylo ve složení: S jedničkou Bodie Black Arrows; s dvojkou Lancelot Vlapan; s trojkou Perseus AB; se čtyřkou Dynamique; s pětkou Hurricane Brodwinek a se šestkou Hugo Brodwinek. Přesný průběh finálového běhu nemohu popsat,protože jsem ho sledovala opět jenom z povzdálí,kdy jsem zahlédla,jak před poslední zatáčkou Lancelot útočí na první pozici,což se mu též podařilo. Takže zvítězil Lancelot Vlapan-mistr ČR na 280m; druhý doběhl Dynamique a třetí Bodie.

Wh.mladí - psi - běželi tři: Lucky Vlapan; Jenka van Arkadi a Qurinus AB. Běh i finále vyhrál Lucky Vlapan - mistr ČR na 280m; druhý doběhl Jenka van Arkadi; třetí Quirinus AB.