Mistrovství ČR na 280m Kolín 15.10.2011

19. 10. 2011

V sobotu se běželo v Kolíně mistrovství ČR na 280m. Toto mistrovství se běhá v Kolíně každoročně,protože v Kolíně je možnost převézt startovací boxy na kratší vzdálenost. Počasí bylo ideální-sluníčko,které bylo v tomto ročním období velice příjemné. Běželo 11fen, 13psů, 2ml.feny, 3ml.psi, 2sprinteři, 3senioři mix.

Wh.feny - dva běhy 6+5; do A finále postupovaly první dvě,ostatní OB. Rovnou do finále postoupily - s jedničkou Laura Vlapan; s dvojkou Chuckle BSD; s trojkou Camouflage Inventum; se čtyřkou Britany GH; z OB šestici finalistek doplnily - s pětkou Catwalk Inventum; se šestkou Dragonfly d.P.d.l.J. Laura startovala z boxu č.4 a start vůbec nezvládla, ještě v polovině zatáčky byla metr za pátou fenkou,ale potom,jako by se probudila a bezchybným sprintem stihla vybojovat ještě krásné druhé místo,i když její "čas" po hárání není ještě zcela vyčerpán,tak mne svým výkonem mile překvapila. Zvítězila Chuckle, třetí Catwalk, čtvrtá Camouflage, pátá Britany, šestá Dragonfly. Zde můžete vidět raketové zrychlení Laury(červená dečka)z posledního místa na druhé.

Wh.psi - tři běhy 4+5+4; do finále A postupoval pouze první z běhu a ostatní OB; rovnou do finále postoupili - s jedničkou Jenka van Arkadi; s dvojkou Lancelot Vlapan; s trojkou Chirock BSD; z OB postoupili - se čtyřkou Dynamique d.P.d.l.J.; s pětkou King Vlapan a se šestkou Kleon Vlapan. Po výborném startu se vedení ujal Jenka následovaný Lancelotem a též v tomto pořadí doběhli do cíle - první Jenka, druhý Lancelot, třetí King, čtvrtý Dynamique, pátý Kleon, šestý Chirock. V  B finále zvítězil Perseus AB; Lucky Vlapan vybojoval pěkné druhé místo. "Krátká" trať Vlapanům moc nevyhovuje,ale i tak podali slušné výsledky. Zde je finálové video

Wh.mladí psi - zde běželi sourozenci Mefisto a Michael Vlapan a Avatar z Podsmrčků. Rozběh vyhrál Michael Vlapan,druhý Mefisto Vlapan a třetí Avatar. Ve finále si to bráškové vyměnili - zvítězil Mefisto,druhý Michael ,který až do cílové roviny byl první; třetí Avatar.

Všem finalistům gratuluji !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!