Mistrovství ČR 27.9.08-VLAPAN-3x Mistr ČR,3x vícemistr ČR

28. 9. 2008

Účast na dostizích byla hojná-18whippetů psů,17whippetů fen,6whippetů mladých,8whippetů seniorů,dále afgháni,basenji,saluki,faraoni a italáci.Běhalo se na čas a tak whippeti běželi dva rozběhy a postupovalo se podle nejrychlejšího času.

Finále whippetů "mladí mix" se běželo ve složení: s 1Kamila VLAPAN,2Karen VLAPAN,3Blue boy of Carinae,4Kimm VLAPAN,5Alegra GH. Po nejlepším startu se Kamila VLAPAN ujala vedení,ale její sestra Karen ji brzy dotáhla a doběhla si vítězně pro titul Mistr ČR.Kamila statečně uhájila druhé místo až do cíle i když je po hárání a získala titul vícemistr ČR,před svým bratrem Kimmem,Blue boyem a Alegrou GH.Jelikož se běžel "mix",tak i její bratr Kimm VLAPAN,který doběhl na třetím místě,ale jako první pes-získal titul Mistr ČR.

Obrazek

Obrazek

Feny finále "A"běžely ve složení  s 1Leslie ze Sp.G.,2Kristyn VLAPAN,3Gaia BSD,4Arwen ČT,5Ardene GH,6Avalanche GH.Kristyn opět předvedla špatný start některých Vlapanů a musela vynaložit hodně sil,aby si doběhla opět pro krásné druhé místo a titul vícemistr ČR,za Leslie ze Sp.G.,která neohroženě doběhla jako první a získala titul Mistr ČR.

Obrazek

Whippeti psi finále "B"-o pouhou jednu setinu vt. za finalistou "A" s číslem šest,startoval s jedničkou In Time ze Sp.G. Vlapani startovali s č.4 Kairo VLAPAN a č.6 Kendo VLAPAN,pro kterého to byl první dostih v kategorii dospělých a vedl si velmi dobře a doběhl na druhém místě.Kairo VLAPAN doběhl na místě šestém,což není špatné umístění v tak silné konkurenci.

Whippeti psi finále "A" běželi takto:s jedničkou Forest Gump GG,který v prvním rozběhu zaběhl vynikající čas 23,27vt.,2 Kleon VLAPAN,který měl vynikající čas ve druhém rozběhu-23,28vt.,dále El Nino TT,Kenwood ze Sp.G.,King VLAPAN,Lewis ze Sp.G.Start psů jsem zmeškala,tak že nevím,zda byl tradičně pro Vlapany špatný,ale Kleon VLAPAN i King VLAPAN se poctivě probojovali na přední pozice a doběhli si pro vítězné tituly. První místo Kleon VLAPAN a titul Mistr ČR,druhé místo King VLAPAN a titul vícemistr ČR,třetí místo Kenwood,čtvrté místo Lewis,páté místo Forest Gump a šesté místo El Nino.