Mistrovství ČR 24.9.2011 Kolín

27. 9. 2011

V sobotu 24.9. se běželo v Kolíně mistrovství České republiky. Účast byla početně slabší,ale ve srovnání s CACILovými dostihy v zahraničí,kde někde běží jenom šest psů a šest fen,to nebylo zase tak špatné,ale výkonnostně to byl  výborně obsazený dostih(škoda,že nepřijeli Essien BN a Chester BSD)

Wh.psi-běželo jich devět-tři běhy po třech; finále "A" vybojovali-s jedničkou Lancelot Vlapan s dvojkou King Vlapan; s trojkou Jenka van Arkadi; se čtyřkou Kleon Vlapan; s pětkou Hagi TT; se šestlou Lloyd Vlapan; finále "B"-s jedničkou Lucky Vlapan; s dvojkou Antony FRS; s trojkou Laios AB; Lucky běžel sám,soupeři pro zranění nenastoupili. Finále bylo velice napínavé,vedení se ujal s trojkou běžící Jenka; King velice,ale velice špatně odstartoval a v takto vyrovnané konkurenci se mu podařilo doběhnout na čtvrtém místě. Vyhrál Lancelot Vlapan-mistr ČR 2011; druhý Jenka van Arkadi; třetí Kleon Vlapan; čtvrtý King Vlapan; pátý Hagi TT; šestý Lloyd Vlapan. Bylo to moc hezké a napínavé finále.

Pro zájemce o dostihový sport mám volného, velmi nadějného dostihového pejska-Nikolas Vlapan-otec:Surumu vom rauhen Meer,úspěšný dostihový whippet v Německu-2.místo na ME v Beringenu 2011;matka-Jacqueline ze Sp.G.-matka úspěšných vrhů "K","L","M"; odběr možný ihned

Wh.feny-běželo 11 fenek,ve třech bězích. Zde běžely jenom Kamila s Laurou (Karen si ještě léčí zranění)a ty ještě po hárání nepodávají výsledky, na které jsem zvyklá(do formy se dostanou začátkem listopadu a to už jim nebude nic platné),navíc Kamile se obnovilo zranění z MB. Přesto měla Laura šestý čas a Kamila se zraněním sedmý(do finále "B" již nenastoupila). Do finále "A" se probojovaly- s jedničkou Acura Teqamba; s dvojkou Chuckle BSD; s trojkou Charis BSD; se čtyřkou Camouflage Inventum; s pětkou Britany GH; se šestkou Laura Vlapan. Zvítězila Charis BSD; druhá Camouflage Inventum; třetí Acura Teqamba; čtvrtá Britany GH; pátá Chuckle BSD; šestá Laura Vlapan.

Wh.sprinteři mix-první Pythagoras AB; druhá Connely Brook to.Tr.(jako fena byla dekorovaná zvlášť); třetí Kendo Vlapan; čtvrtý Leonidas AB.

Wh.mladí-běželo jich pět-dva Vlapani a tři AB; finále bylo též velice napínavé, vední se ujal s trojkou běžící Michael Vlapan a vedl až do cílové rovinky,kde těsně na cílové čáře ho předběhl jeho bratr Mefisto Vlapan-mistr ČR 2011; třetí doběhl Sol Invictus AB; čtvrtý Rigisamus AB; pátý Odysseus AB.

Soloracing mix-zde běžela Louisiana Vlapan,která se dává psychicky dohromady po nepříjemném zážitku z tělesného kontaktu se soupeřkou vyšší váhové kategorie na dostizích 8.5. v Ml.Boleslavi. Skončila na krásném druhém místě;třetí byl nestárnoucí a krásně běžící Bodie Black Arrows.

Všem finalistům gratuluji!!!!!!!!!!!!!!!!!!