Jdi na obsah Jdi na menu
 


Mistrovství ČR 24.10.2010 v Lednici

25. 10. 2010

          V Lednici se konal 24.10.2010 poslední dostih v ČR - Mistrovství ČR,který byl zároveň bodovací a CACTový. Počasí se docela vydařilo,hlavní bylo,že nepršelo. Dráha byla dobře připravená,ale byly problémy s tažením návnady - příliš často se trhala šňůra,která byla nakonec vyměněna,ale doplatili na to wh.psi - první opravný běh. Účast whippetů byla slušná - 10 fen; 18 psů; 4 senioři; 4 seniorky; 6 sprinterů(2+2+2); 

          Wh.psi: startovalo 18 psů zvučných jmen(nebudu jmenovat,aby se někdo neurazil). Na startu chyběli psi rod.Krásových - Mont Blanc ze Sp.G.; Kleon Vlapan; Lancelot Vlapan - zdravotní stav jim to bohužel neumožnil. Psi běželi tři běhy v plném počtu - pouze vítěz postupoval přímo do finále "A", ostatní OB. Přímo do finále postoupili: Chester BSD; Kento ze Sp.G. a Gilardino TT. V prvním opravném běhu běžel: King Vlapan; Dynamique d.p.d.l.Jet; Essien BN; D'Artagnan BN a Assasin Teqamba. Bylo odstartováno,ale návnada se hned přetrhla,takže psi(jednalo se převážně o dostihové borce)běželi na "plný plyn" i bez návnady celé kolo. Tento "nevydařený" běh vyhrál King Vlapan. Výrok rozhodčích zněl - běh se bude opakovat. Takováto rozhodnutí jsou velice nepříjemná,protože běh navíc,který psi běží naplno je již poznat v dalším výkonu,což bylo poznat i na psech,kteří tento opakovaný běh běželi - King sice tento opakovaný běh opět vyhrál a postoupil do finále "A",ale jeho výkon již nebyl takový,jako obvykle podává(jako jediný finalista měl čtyři běhy,oproti vítězům na 1-3místě,ti měli dva běhy a to je již rozdíl); druhý "nešťastník" který šel do "B" finále s jedničkou - Dynamique d.p.d.l.Jet doběhl na posledním místě, to též neodpovídá jeho výkonům; třetí účastník z opakovaného běhu - Assasin Teqamba do finále "B" nenastoupil; Essien BN a D'Artagnan BN již nenastoupili do opakovaného běhu. Myslím,že toto bylo zbytečné znevýhodnění pěti startujících v hlavním závodě,kdyby se šňůra vyměnila hned po několikrát se opakovaném přetržení při solobězích.Takže finále "A" bylo ve složení - s jedničkou Chester BSD; s dvojkou Kento ze Sp.G.; s trojkou Gilardino TT; se čtyřkou King Vlapan;s pětkou Lykaon AB; se šestkou Bodie BA. Zvítězil Kento,druhý byl Chester; třetí Gilardino; čtvrtý King; páté a šesté místo nevím - Lykaon nebo Bodie??? I ve finále "B" startovali úspěšní psi - s jedničkou Dynamique d.p.d.l.Jet; s dvojkou Kairo Vlapan; s trojkou Antony FSRS; se čtyřkou Assasin Teqamba,který do finále "B" nenastoupil; s pětkou Perseus AB(vítěz Velké ceny whippetů); se šestkou Hagi TT. Zvítězil Antony; druhý Kairo; třetí Hagi TT; čtvrtý Perseus; pátý Dynamique.

           Wh.feny: běželo jich deset,ve dvou bězích po pěti. Postupovaly první dvě,ostatní OB. První běh vyhrála Karen Vlapan,druhý běh Kamila Vlapan; druhá postupující fena do "A" finále byla Chimera BSD a Anabela FSRS; z OB doplnily finále Camouflage Inventum a Antiopa z Ar.Niv. Po startu,za první zatáčkou se ujala vedení Chimera BSD,ale všichni Vlapani většinou "zabírají" později(až na vyjímky - Untersiebenbrunn Karen finále start-cíl) a tak i nyní,obě Vlapanky zkušeně podběhly mladou a nadějnou Chimeru a zvítězily v pořadí - první Kamila Vlapan-Mistr ČR, CACT; druhá Karen Vlapan-1.vícemistr ČR, R.CACT; třetí Chimera BSD; před čtrnácti dny v rakouském Marchegu 10.10. bylo pořadí Vlapanek o jednu setinu opačné - první Karen Vlapan CACIL, mezinárodní mistr Rakouska; druhá Kamila Vlapan R.CACIL, 1.vícemistr Rakouska; třetí Chimera BSD; Čtvrtá v Lednici byla Antiopa z Ar.Niv; pátá Camouflage Inventum; šestá Anabela FSRS.

dsc00043.jpg

 

          Wh.sprinteři: zde startovali pouze dva whippeti - Kendo Vlapan a Nathan z Úplňku, škoda,že nepřijel Kryštof Vlapan,který to má na dráhu 5km. Rozběh i finále bez problémů s velkým náskokem vyhrál Kendo Vlapan-Mistr ČR ; druhý Nathan z Úplňku. Výkon Kenda byl skvělý.

flicek-24.10.2010.jpg

         Všem finalistům gratuluji !!!!!!!!