Jdi na obsah Jdi na menu
 


Mistrovství ČR 11.10.2008 Kolín-krátká trať 280m

11. 10. 2008

Počasí na dostihy nám přálo. Všichni čtyři Vlapani-dvě fenky Kristyn Vlapan a Karen Vlapan a dva pejsci King Vlapan a Kleon Vlapan postoupili z vyhraného rozběhu rovnou do finále "A". Tradičně byla hojná účast whippetů-15fen,16psů,5seniorů,3"mladí" a 3 sprinteři. Mladí byli pouze tři -fenka Kamila Vlapan a dva pejsci Kimm Vlapan a Blue boy of Carinae a tak všichni tři postupovali do finále,které vyhrála Kamila Vlapan-získala titul mistr ČR na krátkou trať,na druhém místě doběhl její bratr Kimm Vlapan-který též získal titul mistr ČR na krátkou trať a třetí skončil mladý a nadějný Blue boy of Carinae.

 

 

Obrazek

 

Obrazek

 

Finále"A" fenky se běželo ve složení: Karen Vlapan,Leslie ze Sp.G.,Kristyn Vlapan a šestici doplnily z OB Alaska GH,Florance GG a High Hope  ze  Sp.G.  Finále  se  Vlapankám  moc  nezdařilo,protože  špatné  starty a "krátká trať "nejde moc dohromady. Přesto výsledek nebyl zase tak nejhorší-Kristyn Vlapan hezké třetí místo a Karen Vlapan čtvrté místo. Vítězkou se stala Leslie ze Sp.G,druhá Alaska,pátá Florance a šestá High Hope.

                                                                            

Obrazek

 

Whippeti psi startovali ve složení:King Vlapan,Forest Gump GG,Kleon Vlapan a z OB postoupili Kenwood ze Sp.G.,Lewis ze Sp.G. a Fredie Mercury GG. Opět špatný start Vlapanů a krátká trať,ale chlapci to zvládli lépe. Vítězem se stal Forest Gump GG,druhý King Vlapan,třetí Kleon Vlapan,čtvrtý Lewis,pátý Kenwood a šestý Fredie Mercury. Finále bylo též vyrovnané,ale pořadí bylo 100% objektivně posouzeno,což po celý den zajišťovala kamera p.Charváta,i v rozbězích se vyskytly situace,které musely být posouzeny pomocí kamery,aby nedošlo ke zbytečnému poškození závodníků. Opět si neodpustím připomínku-i zbývající dvě dráhy,by měly mít zájem o objektivní posouzení doběhů a ne spoléhat pouze na "lidské oko"(to lze u jiných plemen chrtů,ale v žádném případě u whippetů). Bohužel v dnešní době,kdy jsou rozběhy whippetů velmi vyrovnané,žádné "lidské oko" není schopné zachytit všech šest startujících a zbytečně dochází k neobjektivnímu posouzení doběhů.

                                                                             

Obrazek

 

          Všem vítězům i finalistům gratulujeme!!!