Mistrovství Čech v Ml.Boleslavi

13. 9. 2010

V neděli 12.9. se v Ml.Boleslavi běžel bodovací dostih,který byl zároveň mistrovstvím Čech. Počasí bylo nádherné,přímo stvořené pro krásné prožití dostihů. Fenek startovalo sedm,pejsků čtrnáct,ml.fenek čtyři,ml.psů tři, senior mix šest,sprinteři tři.

Wh.feny - běžely dva běhy,postupovaly první dvě,ostatní OB. Z prvního běhu postoupily rovnou do finále Bluebottle of Carinae a Kamila Vlapan; z druhého běhu Dragonfly du Pack de la Jet a Charis BSD. Z OB Betacanis of Carinae a Honorine del Abokhan z Holandska. Finále bylo vyrovnané až do předposlední zatáčky,kde se oddělila Kamila Vlapan a ujala se vedení,které zvyšovala až do cíle a viditelně zvítězila - Mistr Čech!!!!!!!!! ostatní pořadí bylo velice těsné a určovalo se podle amatérské kamery(aspoň,že tak); po poradě s hl.rozhodčím bylo pořadí určeno takto - na druhém místě Dragonfly a třetí Betacanis. Další pořadí jsem bohužel nezaznamenala.

Wh.psi - běželi tři běhy,postupoval vždy první,ostatní OB; rovnou do finále postoupili Mont Blanc ze Sp.G., Lancelot Vlapan a Kenwood ze Sp.G. Z OB doplnili šestici finalistů Perseus,Dynamique a Blue Boy. Start byl též vyrovnaný,ale záhy se probojoval na vedoucí pozici v česku zatím neporažený favorit Mont Blanc ze Sp.G.; před poslední zatáčkou se na vnitřek protlačil mladičký Lancelot Vlapan a propracoval se na druhé místo -Vícemistr Čech!!!! třetí doběhl Dynamique,čtvrtý Perseus,pátý Kenwood a šestý Blue Boy.

Wh.mladí - feny - běžely čtyři - s jedničkou do finále nastoupila Camouflage Inventum, s dvojkou Louisiana Vlapan, s trojkou Amazonka Teqamba a se čtyřkou Quinta AB. V tomto pořadí také doběhly.Louisiana Vlapan - Vícemistryně Čech mladých!!!!!!

Wh.mladí - psi - běželi tři - do finále nastupovali - s jedničkou Lloyd Vlapan, s dvojkou Pythagoras AB., s trojkou Quirinus AB. Vyhrál s dvojkou běžící Pythagoras AB,který je změřen na plus 51cm,ale v kategorii mladých se sprinteři neběhají; druhý doběhl Lloyd Vlapan a třetí Quirinus AB.Lloyd Vlapan - Vícemistr Čech mladých!!

Wh.sprinteři - běželi tři; rozběh vyhrál Kendo Vlapan, druhý doběhl Leonidas AB, třetí Neptun AB. Ve finále Kendo trošku zaspal na startu a na první místo to již nestačilo,ale i tak podal velice hezký výkon a doběhl na druhém místě za Leonidasem, třetí doběhl Neptun AB. Kendo Vlapan - Vícemistr Čech !!!!!!!

Co říci závěrem - počasí se vydařilo, k žádnému zranění zaplať bůh nedošlo; byla to velice příjemně ztrávená neděle ve společnosti milých chrtařů, co víc si přát ???

Pejsci Michael a Merlin již mají své nové páníčky u kterých se budou mít velice dobře a co je nejdůležitější - bude jim umožněna jejich největší radost - dostihy

Na rok 2011 plánuje chov.stanice Vlapan krytí s dostihově úspěšným psem,stejné dostihové krevní linie na mistra světa Binkieho v.d. Spaarne Meute,která se osvědčila u vrhu "K" a "L"( L-čata již začínají podávat též skvělé dostihové výsledky-Lancelot,Lloyd,Louisiana;více v rubrice Dostihové úspěchy 2008,2009,2010)Vrh "M" - štěňátka bez problémů sledují a "uloví" návnadu - video Kluci v akci aneb Chceš běhat,tak si přines kůžičku. Případní zájemci mně mohou kdykoliv kontaktovat. Pouze pro vážné zájemce o dostihový sport. Začátečníkům poradím a pomohu s treninkem na dostihové dráze Kolín. Poradenský servis - 24hod. denně.