Mistrovství Č na 280m 13.10.2012 Kolín

15. 10. 2012

V sobotu 13.10.se běželo v Kolíně mistrovství ČR na 280m.Přihlášeno 13wh.fen,13psů,4mladí mix,4seniorky,2senioři; u přejímky se prezentoval menší počet přihlášených a tak se musely běhy upravovat.. Běhalo se na pořadí.

Wh.feny - počet 10 - dva běhy po pěti. Přímo do finále postupovaly první dvě fenky,ostatní OB. V prvním běhu běžela Karen Vlapan s Catwalk Inventum,Destiny GH,Ice Ice Baby TT,Quinta Essentia AB. Zvítězila Karen Vlapan,těsně druhá byla Catwalk Inventum(ve finále si to vyměnily) - obě přímý postup do finále. Karenka se velice špatně odchytává a opět se jí podařilo přes košík ukořistit kůži a lítat s ní po dráze a tak si vzdálenostně naběhala opravný běh,kterého by byla ušetřena přímým postupem do finále(tak si aspoň zaběhala). V druhém běhu běžela Laura Vlapan,C'Chili la Roca Tom.Tr.,Nausika AB,Selene AB,Jingle Bell BSD. Zvítězila Laura Vlapan,druhá Jingle Bell - obě přímo do finále. Z OB šestici finalistek doplnily Selene AB a C'Chili la Roca. Ve finále "A" zvítězila Catvalk Inventum,těsně druhá byla Karen Vlapan,třetí Jingle Bell,čtvrtá Laura Vlapan,pátá C'Chili la Roca,šestá Selene AB. Dostihová sezona skoro končí a Karen Vlapan se bude pomalu připravovat na mateřské povinnosti;snad vše bude probíhat normálně a Karence se narodí štěňátka aspoň tak dostihově úspěšná jako byla ona.

Wh.psi - počet 13 - tři běhy-přímo do finále pouze vítěz běhu,ostatní OB. Přímo do finále se nominovali-Jenka van Arkadi,Jabulani BSD,Kleon Vlapan.Z OB postoupili-Mefisto Vlapan,Hagi TT,Avatar z Podsmrčků.Zvítězil Jabulani,druhý Jenka,třetí Hagi,čtvrtý Mefisto,pátý Avatar.Kleon Vlapan do finále nenastoupil pro zranění.Finále "B" bez problémů vyhrál Michael Vlapan,druhý Gaudí,třetí Lloyd Vlapan,čtvrtý Merlin Vlapan,pátý Rigisamus AB,šestý Mahoney ze Sp.G.

Wh.mladí mix-dvě fenky-Nikol Vlapan a Bengal Lady Aerodynamic;dva pejsci-Nikolas Vlapan a Noel Vlapan.V rozběhu zvítězil Nikolas Vlapan,druhá byla Nikol Vlapan,třetí Noel Vlapan a čtvrtá Bengal Lady Aer.Finále dopadlo stejně.Protože to byl mistrovský dostih a běžel se mix,dekorování vítězů bylo dle pohlaví.Mistr ČR(feny)na 280m se stala Nikol Vlapan,druhá Bengal Lady Aer.Mistr ČR ve psech se stal Nikolas Vlapan,druhý Noel Vlapan.