Jdi na obsah Jdi na menu
 


Mistrovství ADP 6.10.2012 v Ml.Boleslavi

6. 10. 2012

     V sobotu 6.10.se běžel mistrovský dostih ADP v Ml.Boleslavi. Bohužel jsem se osobně nemohla tohoto dostihu zúčastnit,neb jsem měla jiné povinnosti. Po mistrovství ČR 30.9.,kde Karen ve finále měla kolizi a zranění(které se mimochodem velice dobře zahojilo)jsem si myslela,že se tohoto dostihu naše Vlapanky nezúčastní - Karen zraněná,Laura již "zazimovaná"po hárání,protože,když jsem spočítala,kdy by se Laura opět dostala do formy,tak mi vycházel konec října a to už se neběhá a tak jsem jí "zazimovala(po předběžném spočítání soutěže o titul Dostihový vítěz 2012 by měla být Laura vítězkou a tak nebylo třeba již trénovat,ale možná jsem to špatně spočítala a vítěz bude jiná fenka); ale přece jenom mi to nedalo,když Karen nemohla běžet a tak jsem si řekla,že nechám Lauru alespoň proběhnout v soloracingu a tak jsem jí tam přihlásila a mladou Nikol,že dám prvně do "běhu mladých" a tak se taky stalo. O přihlášení jsem na poslední chvíli poprosila Boženku,která mě vyhověla a holky přihlásila.; ale na dostihy jel pouze můj muž a ten není příznivcem soloracingu a Lauru přehlásil do dostihu(tímto děkuji pořadatelům u přejímky,kteří mému muži vyšli vstříc a Lauru přepsali do dostihu)Žádný velký výkon jsem od ní neočekávala,protože kromě vyčůrání na dvorečku,žádný jiný pohyb neměla,ale moc mile mě překvapila svým výkonem a účastí v "A"finále s dečkou č.4. S jedničkou běžela Catwalk Inventum; s dvojkou Camouflage Inventum; s trojkou Jordan BSD; se čtyřkou Laura Vlapan;s pětkou Artemis z Ar.Niv; se šestkou Chmbawamba TT. Zvítězila Catwalk,druhá byla Jordan,třetí Camouflage,čtvrtá Laura,pátá Chambawamba,šestá Artemis. Finále "B" bohužel nevím

        Wh.psi - výborné výkony - dříve stačil na "A" finále i čas přes 23vt.,ale dnes rozhodovaly setiny vteřiny o účasti ve finále "A";Lancelot Vlapan,který měl po prvním kole hezký čtvrtý čas(22,84), tento čas(pokavad by se ve druhém kole ještě nezlepšil)by mu zajistil start ve finále "A" s dečkou č.5,ale zřejmě si při brždění udělal výron a musel být ztažen z dostihu-škoda; první dva časy ve finále "B" byly pod 23vt. Ve finále "A" zvítězil Anniel Shadowles, druhý Garp GG, třetí Chester BSD, čtvrtý Jalisco BSD, pátý King Vlapan, šestý Acharon Shadowles. Ve finále "B" zvítězil Kleon Vlapan,krásný boj o druhé místo a velice těsný doběh(rozhodovaly tisíciny vteřiny) mezi Míšou a Avatarem- druhý Avatar,třetí Michael Vlapan, čtvrtý Merlin Vlapan;Mont Blanc ze Sp.G. a Hagi TT nenastoupili z důvodu zranění. Pořadí "C" finále též nevím.

       Od r.1983 je ještě součástí tohoto mistrovství ADP Velká cena whippetů - do této soutěže nastupuje 6 whippetů z nejrychlejším časem dne ze všech kategorií a obou pohlaví. Každoročně byla tato vrcholná soutěž whippetů plně obsazena a nikomu nevadilo,že "nejlepší" whippeti běží ten den 4běhy(nehledě k tomu,že s příchodem nového mezinárodního DŘ,kde se běhá od letoška semifinále,může též dojít k tomu,že finalista mistrovství světa může ten den běžet finále jako čtvrtý běh - myslíte,že by kvůli tomu nenastoupil do finále,protože je to čtvrtý běh?????). Ale letošní Velká cena whippetů byla katastrofa - ze šesti nejrychlejších whippetů dne nastoupili pouze dva - Garp GG a loňský vítěz VCW King Vlapan. Je to snad proto,že loňský Mistr ADP doběhl ve Velké ceně až na šestém místě?????Opravdu nevím,od r.1983 až do r.2011 byla tato soutěž plně obsazována.

    Všem finalistům gratuluji,ale hlavně dvěma účastníkům VCW!!!!!!!!! 

    Na FB jsem později mj.přidala tento komentář-Omlouvám se pí.Mertlové za ne zrovna šťastně volená slova v mém komentáři o VCW na mých stránkách.Opravdu každý majitel psa má právo rozhodnout zda pejska pustí,či ne,ať je to z jakéhokoliv důvodu.Větu-"je to snad proto,že loňský Mistr ADP.............................,jsem nemusela psát,bylo to zbytečné a na věci to nic neměnilo.

 

Kristyna Mertlova také okomentovala svůj stav.

Kristyna napsala: „Pani Panuskova, to je v poradku, chtela jsem jen vysvetlit nebo lepe upresnit duvod stazeni. Nikdy psa nestahuji z dostihu protoze muze prohrat, ale stahuji proto, ze by ctvrty beh obesel bez zajmu a radosti. Dulezite, ze jsme se pochopily a vse se vysvetlilo, za to jsem moc rada.“