Mistrovství ADP -Ml.Boleslav 26.10.08

27. 10. 2008

V neděli se na dost.dráze v Ml.Boleslavi konaly poslední dostihy letošní sezony. Počasí bylo typicky podzimní-ráno a dopoledne byla mlha, v poledne občas vysvitlo sluníčko, ale hlavně, že nepršelo. Účast byla celkem slušná, počet se snížil ze 16 fen wh. na 12 a psů bylo též 12; solo racing-3 wh.feny; 12 psů(uvedeno v programu); "mladí"-3 psi, 2 feny; senioři-4 feny, 4 psi. Konkurence byla poměrně velká. Běhalo se na časy a do finále postupovali závodníci s nejrychlejším časem ze dvou rozběhů. Opět si nedovedu představit tento dostih bez cílové kamery; rozběhy byly velice vyrovnané o čemž svědčí i časy - rozdíly pouhé setiny vt.

Karen Vlapan šla do finále s druhým nejlepším časem 23,03 za Fintou TT 22,97; s trojkou šla Leslie ze Sp.G. 23,16; se čtyřkou Grande Tequila TT, s pětkou Exploze TT a se šestkou Brodway BA. Karen odstartovala celkem slušně, ale neprosadila se a tak opět musela bojovat ze zadní pozice,celkem se jí to letos daří a na cílové rovině mile překvapí. I tentokrát se jí podařilo vybojovat pěkné třetí místo s velice malou ztrátou na první Leslie 23,09vt., pouze čtyři setiny vt., s časem 23,13vt.; za druhou Fintou TT 23,11vt., byla pouze dvě setiny vt.; čtvrtá doběhla Grande Tequila 23,26vt., pátá Brodway 23,41vt. a šestá Exploze 23,43 vt.

Obrazek

Whippeti psi - byli tam dva Vlapani - King a Kendo. Finále "A" bylo ve složení: s jedničkou Kento ze Sp.G., s dvojkou El Niňo TT, s trojkou - o pouhou setinu vt. za El Niňem - King Vlapan, se čtyřkou Lewis ze Sp.G., s pětkou Klermont ze Sp.G. a se šestkou Forest Gump GG. Kendo Vlapan startoval s jedničkou v "B" finále spolu s Moonmenem Supersonic,Kentem s Hedv. a Kylem Supersonic. Abel of Carinae a Jamper ze Sp.G. nanastoupili. Finále "A" bylo velice vyrovnané a Kingovi se podařilo vybojovat v této silné konkurenci s nevelkou ztrátou na vedoucího Kenta ze Sp.G., krásné čtvrté místo. První doběhl Kento, druhý Lewis, třetí El Niňo, pátý Forest a šestý Klermont. Kendo Vlapan v "B" finále vyhrál a krásným časem 22,92 si zajistil dečku č.5 ve "Velké ceně whippetů", kde startují whippeti ze všech kategorií, vč.sprinterů. Běželo se ve složení: Kento,Lewis,El Niňo,King,Kendo a jediná fena Finta. Finále bylo velice napínavé, Fintě se podařilo hned po startu zaujmout přední pozici bezchybným startem. Kluci Vlapani se také moc snažili a v této soutěži vybojovali krásná místa - Kendo byl čtvrtý a King pátý. Pořadí VCW-1. Kento, 2.Finta, 3. Lewis a šestý El Niňo.

Obrazek

V kategorii "mladí" běžel Kimm Vlapan spolu s Mackenziem z Hedv. a Nakanai De z Hedv. Kimm běžel v M.Bol. poprvé a tak nebyl zvyklý na "nekonečného" zajíce, takže se v prvním rozběhu víceméně seznamoval s dráhou. V druhém rozběhu již běžel lépe a doběhl na prvním místě, druhý Mackenzie a třetí Nakanai De. Ve finále doběhl první Mackenzie, druhý Kimm a třetí Nakanai De.

Obrazek

Solo racing wh.feny - byly  pouze tři  -  vyhrála  Kamila  Vlapan,  druhá  Jezebel  ze  Sp.G.  a  třrtí  Fifa  TT.

Obrazek

Všem vítězům i finalistům gratulujeme a těšíme se na sezonu 2009

Neodpustím si jednu připomínku - myslím si, že taková akce, jako je Mistrovství ADP, by si zasloužila, aby vítězové ve všech kategoriích, kteří se umístili v pořadí 1-3, dostali kromě krmení od sponzora i pohár, který by páníčkovi připomínal tento dostih a vítězství dlouhou dobu.