Mezinárodní mistrovství Rakouska

11. 10. 2010

V Marcheggu 10.10.2010 se konalo mezinárodní mistrovství Rakouska. Vydali jsme se tam již v sobotu v dopoledních hodinách a na místě jsme byli kolem 14hod. Počasí bylo velice příjemné,slunečné,ale na noc a k ránu hlásili přízemní mrazíky,což se také vyplnilo,ale v karavanu bylo příjemné teplíčko. Jako vždy v Marcheggu byl přístup pořadatelů velice vstřícný a profesionální. Opět se jednalo více méně o česko - slovenské derby,pouze jediná fenka Balifail Batida byla z Rakouska; o CACIL bojovaly čtyři fenky - Karen Vlapan,Kamila Vlapan,Moira AB,CHiméra BSD. Startovalo jedenáct fenek; v prvním běhu nastoupila s jedničkou Chiméra BSD; s dvojkou Antiopa z Ar.Niv; s trojkou Annabella FRS; se čtyřkou Karen Vlapan. Karen startovala z boxu č.3, z jedničky Antiopa,které více vyhovuje venkovní box,takže po startu šla na venek a protože Karen byla první v její blízkosti,tak dostala slušný bodiček,ale ustála to a za první zatáčkou se ujala vedení a zvítězila časem 22,94vt.; druhá Chiméra 23,21vt.; třetí Aniopa 23,74vt.; čtvrtá Annabella 23,77vt. Kamila Vlapan nastoupila ve třetím běhu s jedničkou; s dvojkou Moira AB; s trojkou Balifail Batida; se čtyřkou Escape BN. Zvítězila Kamila Vlapan s časem 23,02vt. Po prvním kole měla nejlepší čas Karen Vlapan s časem 22,94vt., jediná pod 23vt; druhý nejlepší čas měla Kamila Vlapan. V druhém kole Karen opět vyhrála svůj běh a čas si ještě zlepšila na 22,77vt.; Kamila též svůj běh v druhém kole vyhrála v čase 23vt. Finále bylo ve složení - s jedničkou Karen Vlapan; s dvojkou Arka z Os.domu; s trojkou Kamila Vlapan; se čtyřkou Chiméra BSD; s pětkou Balifail Batida; se šestkou Antiopa z Ar.Niv. Kamila s Karen startovaly z boxu tři a čtyři; start lépe zvládla Kamila a ujala se vedení,stíhaná svojí sestrou Karen,která nic nevzdává. Zde se výsledky vyhlašují až při předávání pohárů,ale všem se zdálo,že byla první Kamila. Při vyhlašování,ale na prvním místě doběhla Karen Vlapan o pouhou jednu setinu vt. před Kamilou - takže získala titul Mezinárodní mistr Rakouska, CACIL. Druhá Kamila Vlapan - 1.vícemistr Rakouska, R.CACIL. Třetí Chiméra BSD; čtvrtá Arka z Os.domu; pátá Balifail Batida; šestá Antiopa z Ar.Niv.

Finálový start wh.fen

Wh.psi: startovalo jich deset a o postup do finále byl velký boj, jednalo se o setiny vteřin a všichni finalisté měli postupový čas pod 23vt. S jedničkou nastoupil favorit Mont Blanc ze Sp.G.; s dvojkou Probaxon Aston; s trojkou Lancelot Vlapan; se čtyřkou Lionel ze Sp.G.; s pětkou Essien BN; se šestkou Hagi TT. Finále bylo velice vyrovnané,ale vedení se ujal Mont Blanc,též se dopředu propracoval Lancelot Vlapan,ale v cílové rovině zapracoval s pětkou běžící Essin a Hagi TT. Až do vyhlášení si nikdo nebyl jist pořadím na druhém až čtvrtém místě. Mont Blanc byl jasně první - Mezinárodní mistr Rakouska, druhý,o pouhou jednu setinu vt. před Lancelotem Vlapan - Essien BN; třetí - Lancelot Vlapan - 2.vícemistr Rakouska; čtvrtý Hagi TT; pátý Probaxon Aston; šestý Lionel ze Sp.G.

Všem finalistům gratuluji !!!!!!!!

Víkend byl velice příjemně ztrávený, Vlapani se výborně umístili a získali nejvyšší tituly - Mezinárodní mistr Rakouska, CACIL, 1.vícemistr Rakouska, R.CACIL, 2.vícemistr Rakouska  Škoda,že se již blíží konec sezony,ale nedá se nic dělat; snad se na jaře opět všichni sejdeme ve zdraví,o rok starší a štafetu vítězství převezmou mladší naděje whippetí populace.