ME v Gelsenkirchenu

7. 9. 2009

Tak jsme se rozhodli zúčastnit se jiných dostihů,než u nás. Protože se Vlapanům docela daří,tak jsme si vybrali ME v Gelsenkirchenu. Účasti na tomto dostihu předcházela nominace,kterou Vlapani poměrně dobře zvládli. Nominovali se dva psi - Kleon a King a všechny tři feny - Karen,Kamila a Kristyn. Na cestu jsme se vydali ve čtvrtek na večer, ještě s dalšími účastníky ME p.Holochem,manž.Faldíkovi a Krásovi. Tuto společnou cestu jsme uvítali,protože nejsme zvyklí jezdit na dostihy do zahraničí a určitě by jsme bloudili. Pan Holoch byl "vedoucí" naší výpravy,protože již na této dráze byl a tudíž znal cestu,kterou jsme úspěšně dokončili. Pod vedením pana Holocha jsme šťastně dorazili na dráhu v pátek dopoledne kolem půl jedenácté,po tříhodinové přestávce na odpočinek v ranních hodinách. Hned u vjezdu na parkoviště jsme museli zaplatit parkovné v kempu,kde jsme dostali číslo svého místa(velikostně poměrně neveliké,když máte auto a karavan). Po zaparkování a "zabydlení se", za pomoci dalších účastníků české výpravy,kteří již byli na místě(tímto všem děkuji za pomoc,která byla velice milá),jsme se připojili s karavanem do el.sítě. Hned jsem zapnula ledničku v karavanu, dala do ní jídlo a pití a těšila se na "masňácké" prožití víkendu,při využití výhod,které karavan poskytuje. Karavan jsme měli zapůjčený z půjčovny karavanů a kvality tohoto kempování jsme ocenili hned první noc,kdy pršelo. Ovšem,co mě velice překvapilo,když k večeru,nevím přesně kdy,ale bylo ještě světlo,přestala jít elektřina. První noc jsme zvládli bez el.proudu,po tmě a bez ledničky,v naději,že druhý den se uvede vše do pořádku a já budu moci využít výhody karavanu(lednička,WC,světlo),ale to jsem se moc mýlila,elektřina spravená nebyla a po zbytek dostihů jsme nemohli využít nic z výhod,za které jsme zaplatili parkovné.

A nyní již k vlastním dostihům. Vlapani běželi až v neděli 6.9. Začíná se běhat v 8 hod. ráno a to přesně,na místě musíte být již tři běhy před vlastním startem,žádné zdržování,čekání - startuje se i bez účastníků ,kteří se opozdí. Před boxy vstřícný přístup ke startujícím,beze spěchu a nervozity. Jako první Vlapanka startovala Kristyn ve třetím běhu,které se dařilo a doběhla jako druhá za rychlou Anggun Du Pak de la Jet v čase 24,32vt. V pátém běhu startovala Kamila,která též doběhla druhá,za Oochigea's Fychyphora v čase 24,04vt. Ve dvanáctém běhu šla Karen,doběhla též druhá za Ahanaka v čase 24,40vt. Fenek bylo celkem na startu 46,na což nejsme na našich dostizích zvyklí.  Pořadí po prvních rozbězích ve skupině českých fen: na prvním místě Kamila Vlapan v čase 24,04vt.; na druhém místě Finta TT v čase 24,18vt.; třetí Dolce Vita BN v čase 24,26vt.; čtvrtá Kristyn Vlapan v čase 24,32vt.; pátá Karen Vlapan v čase 24,40vt.; šestá Alaska GH v čase 24,44vt. Po prvním kole byla Kamila Vlapan ze 46 fen na pěkném 14 místě. Druhé kolo se běželo po dostatečně dlouhé přestávce. Časy druhých rozběhů byly o něco rychlejší. V tomto druhém kole byla na prvním místě české výpravy Finta,časem 23,90vt., na druhém místě o pouhé tři setiny vt.za Fintou,Kamila Vlapan v čase 23,93vt., třetí Kristyn Vlapan v čase 24,21vt., čtvrtá Karen Vlapan v čase 24,25vt.,pátá Dolce Vita BN v čase 24,26vt., šestá Alaska GH v čase 24,33vt.

Celkové pořadí českých fen: 17. místo Finta TT; 19. místo Kamila Vlapan; 34.místo Kristyn Vlapan; 35.místo Karen Vlapan; 37.místo Dolce Vita BN; 39.místo Alaska GH. Mám radost z Vlapanek,že se ve velice silné konkurenci tak dobře umístily,původně jsem si tam jela pro 48. a 49. místo.(bylo přihlášeno původně 49 fen)  Wh.f. - SK - 40. místo Caramia v.d. Groene Golf.

Oficiální výsledky fen: 1. Dévaj Tara  H - dečka č.4

2. Culann's Keelin  D - dečka č. 5

3. Xantana v.d.Spaarne Meute   D - dečka č. 1

4. Peppershot vom rauhen Meer   D - dečka č. 2

5. Simply Heurekas Amy     D - dečka č. 3

6. Chicacha River du Tepee D'Amour    F - dečka č. 6

Whippeti psi: tam běželi pouze dva Vlapani - Kleon a King. Celkový počet psů 49 z 53 přihlášených. Další účastníci české výpravy : Kento ze Sp.G.; Old Road's Cesar; Forest Gump GG; Gilardino TT.  Pořadí whippetů v české výpravě po prvním kole: 1. Kento ze Sp.G. v čase 23,29vt.; 2. Gilardino TT v čase 23,61vt.; 3. King Vlapan v čase 23,77vt.; 4. Forest  v čase 23,96vt.; 5. Kleon Vlapan v čase 23,98vt.; 6. Old Road's Cesar v čase 24,25vt. V druhém kole se pořadí trošku pozměnilo. Na fotce King Vlapan se čtyřkou(druhý)v rozběhu s vítězem ME.

Obrazek

V celkovém pořadí z počtu 49 psů se čeští whippeti umístili takto: 6. místo Kento ze Sp.G.; 9. místo King Vlapan,o pouhé tři tisíciny vteřiny za Klaptonem of the Moon,který byl osmý;18,3 setin vt. ho dělilo od účasti ve finále; 15. místo Gilardino TT; 16. místo Kleon Vlapan ; 22. místo Forest Gump GG; 32. místo Old Road's  Cesar. Pořadí whippetů SK - 37. místo Figo TT;39. místo Lionel ze Sp.G.;Balifail Barolo A - syn Figa TT - 45.místo.

.

Výsledky mimo finále jsou bez záruky !!!!!!!!!!!!!!

Co říci závěrem: Dostihy se mi moc líbily,atmosféra bezvadná,cesta,pro nás,co nejsme zvyklí  cestovat,moc a moc daleká; české odchovy whippetů jsou na velice dobré evropské úrovni, o čemž svědčí výborné umístění českých whippetů. Příští sezonu již určitě bude startovat v této vrcholné akci mladý Mont Blanc ze Sp.G.,kterému letos unikl start ve finále ve "frendšipu" o pouhé 0,05vt. v silné konkurenci 53 psů a další mladé naděje české republiky.