Jdi na obsah Jdi na menu
 


ME v Belgii a mistr.Čech v Ml.Boleslavi

12. 9. 2011

     Letos se ME konalo v Beringenu v Belgii. Všechny tři Vlapanky Kamila,Karen i Laura se po uzávěrce na ME rozháraly,zklamala i Karen,která doposavad hárala 1x za rok a to v lednu-únoru,takže v pohodě mohla běhat celou sezonu; nedá se nic dělat,příroda se neptá; a tak již předem jsme věděli,že letošní ME bude pouze a jenom o účasti. Sraz jsme měli ve středu v Chomutově u Honsků,kde jsme večer poseděli,pokecali a pojedli výborné kuřátko,které upekla Boženka. Vyjížděli jsme ve čtvrtek ráno spolu ještě s p.Krásou a jeho smečkou. Cesta byla dlouhá,ale chlapi-řidiči,to zvládli na jedničku; na dráhu jsme dorazili po 19hod. My jsme jeli s karavanem,s kterým nemáme moc zkušeností a díky panu Holochovi se nám podařilo zaparkovat. Pátek jsme měli na to,aby jsme si v klidu prohlédli dráhu,která co se týče povrchu,nemá chybu,nezvyklý pro nás byl tvar dráhy(velké poloměry zatáček,krátká,téměř žádná cílová rovinka). V sobotu i v neděli bylo na co koukat,hlavně výkony holandských a belgických whippetů byly neuvěřitelné. V neděli jsem měla radost z výkonu německého whippeta - Surumu vom rauhen Meer,který je otcem mého letošního N-vrhu,který až do cíle byl na prvním místě,ale těsně v cíli tam prolétla jako střela "pětka" Blits van de Spaarne Meute a tak Surumu byl druhý. Po tomto vynikajícím whippetovi mám ještě volného nadějného dostihového pejska,pro zájemce o dostihy

naishin-noel-nikolas-016.jpg

     Odběr možný ihned.

 

   A protože jsme toto ME spojili s dovolenou,tak jsme se v pondělí dopoledne vydali směr moře - DE PANNE,vzdálené asi 210km od Beringenu. Bezvadné místo na kempování,necelých 50m k moři,čisté záchody a umývárny s teplou vodou,sprchy. Tento kemp vybral p.Honska a opravdu se mu výběr moc povedl. Autor fotografií - též p.Honska

belgie-zapad-slunce.jpg

Zde jsme ztrávili čas od pondělí do pátku,moc rychle to uteklo a vydali jsme se zpět do ČR a to rovnou na dráhu do Ml.Boleslavi,kde se běželo mistr.Čech; cesta byla dlouhá, více než 1000km a opět chlapi-řidiči to zvládli na jedničku s hvězdičkou,hlavně můj muž,který není zvyklý jezdit delší trasy a dorazili jsme v 1hod.v noci na parkoviště v ČR,kde jsme přespali do rána a pokračovali do MB,kam jsme přijeli kolem druhé odpoledne; byla zde výstava,tak jsme zaparkovali na dráze a přespali do neděle. V neděli se běželo mistr.Čech -12fenek; 12psů; ve sprinterech Kendo Vlapan; celkově to byl smolný dostih na zranění - ve psech i fenách nenastoupili pro zranění v "A" finále - "jedničky" - Mont Blanc ze Sp.G. a Leslie ze Sp.G.; Vlapanky - Kamila - krvavá rána na pr.př.noze - chození po třech; Karen-krvavá rána na l.př.noze+bolestivý otok-ztažena z finále "A"; Laura-ztržené polštářky pátých prstů.

    Ve psech vyhrál Lancelot Vlapan-mistr Čech a protože to byl i bodovací dostih,tak tímto vítězstvím si zajistil první místo v soutěži Dostihový vítěz 2011; druhý Kleon Vlapan-první vícemistr Čech; třetí Hagi TT; čtvrtý Dynamique d.p.d.l.Jet; pátý Lloyd Vlapan; doběh na 2-4místě byl velice těsný.

mb11.9.2011lany-kleon-hagi.jpg

    Ve fenkách doběhla první Chuckle BSD; druhá Britany GH; třetí Chambawamba TT; čtvrtá zraněná Laura Vlapan.

mb11.9.2011chuckle-britany-chambawamba.jpg

    Whippet sprinter Kendo Vlapan-1.místo,mistr Čech

mb11.9.2011kendo.jpg

    V soloracingu mi udělali velkou radost mladí Vlapani-Mefisto,který se umístil na prvním místě a Michael,který byl druhý.

mb11.9.2011mefisto-michael.jpg

         Všem vítězům gratuluji!!!!!!!!