Marchegg 17.4.2011

17. 4. 2011

Dnes,v neděli 17.4. jsme se jako každoročně v tuto dobu vydali na CACILový dostih do Marcheggu. Opět jsme museli vyjet brzy ráno(v 04,15min.),aby jsme stihli přejímku. První pohled do programu mě příjemně překvapil jednak počtem přihlášených wh.fen - 17, u psů to bylo slabší 6 a za druhé kvalitou startujících fen i psů. Téměř všechny feny byly účastnice ME,nebo MS. Proto můj závěr byl "účast ve finále "C" nebude žádná ostuda". Jediné wh.feny běžely dva běhy,wh.psi toho byli ušetřeni,protože jich bylo jenom 6; wh.fen po neúčasti Britany GH bylo 16. Zajímavé bylo,že většina fen měla druhý rozběh časově horší,což nebývá zvykem. Po vyvěšení časů z druhých rozběhů a zároveň vypsané finále "A","B","C" jsem byla docela mile překvapena - Karen Vlapan s dečkou č.6 v "A" finále,Kamila Vlapan dečka č.4 v "B" finále. Pro zajímavost - v "B" finále s dečkou č.1 startovala Balifail Batida, s dečkou č.2 Escape BN, s dečkou č.3 Grande Tequila TT, s dečkou č.4 Kamila Vlapan, dečka č.5 Camouflage Inventum, dečka č.6 Antiopa z Ar.Niv - tedy žádné začátečnice!!!!!!! Kamila startovala  z boxu č.4 - nemám tyto vnitřní boxy (3 a 4)ráda - může dojít k sevření,tvrdší kontakt a pod., Kamila je poměrně lehká,subtilní fenka, ale odstartovala jako profesionálka jako první a stylem "start - cíl" toto finále vyhrála. Finále "B" proběhlo v naprostém pořádku,bez jakékoliv kolize!!!!!!Karen Vlapan startovala ve finále "A" s dečkou č.6, z boxu č.6 a doběhla jako šestá, takže jsme obsadily šesté a sedmé místo v této silné konkurenci a zároveň obě holky porazily vítězku CACILového dostihu v Kolíně 2.4. Camouflage Inventum a Escape BN,která v Kolíně doběhla druhá. Ve srovnání s CACILovým dostihem v Hildesheimu,kde startovalo sedm fen a Grande Tequila TT na tomto dostihu obsadila páté místo, mě udělaly obě holky radost a pomalu se snad dostávají po hárání do formy.

Výsledky wh.fen - finále "A" - 1.místo Charis BSD; 2.místo Dolce Vita BN a Eclipse BN; 4.místo Arka z Os.domu CACIL; 5.místo Iupiky Isi's Vind; 6.místo Karen Vlapan

finále "B" - 1.místo Kamila Vlapan; 2.místo Escape BN; 3.místo Balifail Batida; 4.místo Camouflage Inventum; 5.místo Grande Tequila TT; 6.místo Antiopa z Ar.Niv

finále "C - 1.místo Charnela BSD; 2.místo Gaia BSD; 3.místo Celebration Inventum; 4.místo Kylie vom kleinem Berg

Ve wh.psech startoval pouze z Vlapanů Kairo. Jak jsem již psala,psů bylo jenom šest,ale kvalitní. Vyhrál Probaxon Aston; druhý Gilardino TT; třetí Dynamique du Pack de la Jet; čtvrtý Kairo Vlapan; pátý Ducati BN;šestý s dečkou č. šest  Armani z Os.domu do finále nenastoupil.

A na zkušenou do "světa" jsem též vzala Lauru Vlapan,které se licence teprve vystavuje a tak jsem ji přihlásila na soloracing. Běželi tři psi a Laura. Prvně běžela za "nekonečným zajícem" a kdo jezdí do Marcheggu,tak ví jak vypadá návnada na této dráze. První běh zaběhla v čase 23,24vt., a druhý běh 23,09vt. Na poprvé to není tak nejhorší. Celkově skončila na třetím místě.

Dostih se moc vydařil,bezvadné počasí,příjemná společnost chrtařů z ČR i ze Slovenska a krásný,napínavý dostih od začátku až do konce. Vítězům gratuluji a těším se na další dostihy ztrávené v příjemné společnosti příjemných chrtařů.