Jdi na obsah Jdi na menu
 


Marchegg 19.4.09

20. 4. 2009

Tak jsem se po dlouhé době vydala na dostihy do zahraničí,vybrali jsme si rakouskou dráhu v Marcheggu. Protože,tam naši Vlapani ještě neběželi,přihlásili jsme je na solo racing,aby se s dráhou seznámili. Počasí bylo přímo pohádkové,sluníčko po celý den. Dráha má bezchybný povrch,nekonečný zajíc,parkoviště perfektně upravené. Přejímka probíhala podobně jako u nás-vet.prohlídka,zaplacení startovného(18 eur),obdržení programu a malá pozornost. Po přečtení programu mě dost překvapilo,že v plemeni whippet se jednalo více méně o česko-slovenskou účast. Ve fenách startovala jediná rakouská fenka Balifail Anemona,ve psech její bratr Ayron,Aries of Carinae a Alesi Fullspeed Racing Star jsou odchovy z ČR v majetku rakouských občanů. Solo racing -feny byla záležitost českých majitelů a ve psech zůstal sám náš Kairo Vlapan,protože zbývající dva přihlášení se nedostavili-Armani z Osirova Dvora a Notos AB.    Vlastní dostih probíhal v klidu a pohodě,pořadatelé na nás "začátečníky" na jejich dráze byli velice vstřícní. Velký rozdíl byl od druhého kola rozběhů,kdy již druhé časy nebyly zveřejňovány a tak se muselo čekat na vyhlášení účastníků finále;ani toto nebylo vyhlášeno po doběhu a čekalo se až na závěrečné vyhlašování vítězů-prostě napětí až do konce. Při závěrečném vyhlašování dostane každý účastník cenu a všichni jdou na stupně vítězů i finalisté "B". Zároveň dostanete vyplněnou licenci;myslím si,že je to dobrý nápad,ušetří to stání ve frontě na licenci po skončení dostihů. Vraceli jsme se s dobrým pocitem příjemně ztrávené neděle.

Výsledky whippetů:wh.fena-finále "B" 1. Moira AB;2. Grande Tequila TT;3. Bugatti Step Inventum;4. Antiopa z Ar.Niv;

Obrazek

             finále "A"-1.Dolce Vita BN; 2. Balifail Anemona; 3. Finta TT; 4. Giny BSD; 5. Emeline Isi's   Wind; 6. Barcheta Sp.M.

Obrazek

Wh.pes finále "B"-1. Chamnapan river du Tepee d'Amour; 2. Aries of Carinae; 3. Lionel ze Sp.G. 4. Gordon Isi's Wind; 5. Benjamin YT; 6. Capirossi BN

Obrazek

Wh.pes finále "A"-1. Probaxon Aston; 2. Figo TT; 3. Lewis ze Sp.G; 4. Balifail Ayron; 5. Alesi FRS; 6. Ducati BN

Obrazek

solo racing-feny: 1. Kamila Vlapan 23,24vt; 2. Eclipse BN 23,48vt; 3. Escapane BN 23,53vt; 4. Ebi BN 24,12vt; 5. Arachné Naděje Snu 24,84vt. Mladičké fenečky "E" BN předvedly velice hezký výkon a v dospělosti o sobě dají určitě vědět.

Obrazek

solo racing-pes: 1. Kairo Vlapan 23,62vt;

Obrazek

U solo běhů uvádím vždy lepší čas,většinou je to druhý rozběh.

 

        Všem vítězům gratulujeme !!!

Na závěr chci poděkovat přítelkyni ze Slovenska,majitelce fenky Emeline Isi's Wind,za pomoc při orientaci na této dráze. Děkuji  Panušková Vl.