Jdi na obsah Jdi na menu
 


Letní pohár - CACIL

23. 8. 2009

 V Lednici 22.8.09 se běžel mezinárodní dostih Letní pohár,s možností získat CACIL. Účast whippetů,ale i ostatních chrtů byla malá,zřejmě z důvodu blížícího se ME v Gelsenkirchenu. U whippetů fen se počet ze sedmi přihlášených zvýšil na 11 a u psů ze čtyř přihlášených na 8.

  Whippetky feny - běžely dva rozběhy,jeden v šesti,druhý v pěti; do finále postupovaly první dvě - ostatní OB. Karenka,jako jediná Vlapanka,která je též nominovaná na ME (Kamila a Kristyn se připravují jinak),se odvážila startovat na tomto dostihu,před blížícím se ME (může dojít ke zranění) běžela v prvním,plně obsazeném běhu spolu s Antiopou z Ar.Niv,Balifail Batika,Angelina Jalee,Anabel z OD a Doňa Gracia. Před první zatáčkou se ujala vedení,které udržela bez problémů až do cíle,druhá postupující do finále byla Balifail Batika. Z druhého běhu postoupily Emmeline Issis Wind a Artemis z Ar.Niv. Z OB doplnily šestici finalistek Escape BN a Balifail Abyss. O CACIL zažádaly Karen Vlapan a Angelina Jolee. Finále se běželo ve složení: s jedničkou Karen Vlapan, s dvojkou Emmeline Issis Wind, s trojkou Balifail Batika, se čtyřkou Artemis z Ar.Niv, s pětkou Balifail Abyss a se šestkou Escape BN. Karen startovala z boxu č.3 a brzy po startu se ujala vedení,které opět udržela až do cíle,kam doběhla s náskokem několika metrů(viz přiložené foto) - první místo a CACIL.  Druhá doběhla Balifail Batika,třetí Escape BN.Obrazek

Obrazek

 

ObrazekFinálový běh fen - jednička Karen

 

     Whippeti psi - běželi též dva rozběhy po čtyřech,postupovali též první dva a jeden OB z kterého postupovali též první dva. Ve psech za Vlapany startoval pouze Kairo Vlapan,ostatní Vlapani(Kleon a King) se individuálně připravují na ME. Běžel v prvním běhu spolu s Fleet Fellows Insider,Antony Fullspeed RS a jeho bratr Aristo. Kairo běžel velice hezky a doběhl na druhém místě za Fleet Fellows Insider z Německa,tudíž přímý postup do finále. Z druhého běhu postoupili rovnou do finále Kento ze Sp.G. a Figo. Z OB doplnili šestici finalistů Dartagnan BN a Ceruti BN,který do finále nenastoupil z důvodu zranění. Ve finále startoval Kairo z boxu č.1,což by měla být pro něho výhoda,protože má docela dobré starty,ale neběžel se žádnými začátečníky a tak se jeho soupeři též tlačili na síť. Jelikož Kráťa poměrně málo startuje v dostizích,tak mu chybí zkušenosti a po startu se nechal "zavřít" a musel bojovat ze zadní pozice,což je těžší,přesto se mu podařilo doběhnout na hezkém čtvrtém místě. Zvítězil Kento,druhý Figo,třetí Fleet Fellows Insider,čtvrtý Kairo Vlapan,pátý Dartagnan BN.

 

          Všem vítězům gratulujeme !!!!!!!!