Jdi na obsah Jdi na menu
 


Letní pohár - CACIL 21.8.2010

23. 8. 2010

    V sobotu 21.7. se běžel v Lednici CACILový dostih. Poprvé po dlouhých letech jsme vyrazili s výbornými přáteli whippetáři již v pátek a zůstávali až do neděle. Vzhledem k blížícímu se MS v Maďarsku byla početně účast velmi malá - 6 fen; 9 psů; 4 sprinteři; 1 senior; 1 spr.senior. běhalo se na pořadí,protože v Lednici není časomíra.

     Feny postupovaly po prvním rozběhu všechny do finále; o titul CACIL běžely Karen a Kamila Vlapan; první rozběh vyhrála Karen Vlapan,druhý rozběh Kamila Vlapan. Po finálovém startu ustála Kamila drobnou kolizi a ujala se vedení,následovaná její sestrou Karen,do 3/4 dráhy byla Kamila ve vedení,ale potom jí Karen předběhla(ještě pořád nemá po hárání "svoji" formu). Zvítězila Karen Vlapan-CACIL; druhá Kamila Vlapan-R.CACIL; třetí Gaya BSD;čtvrtá Ghan buri ghan Donna Gracia;šestá Quinta z Hedvábí.

    Whippetů psů běželo devět ve třech rozbězích;do finále postoupil vždy první,ostatní OB; pro zranění odstoupil z OB Mahoney ze Sp.G.,takže se běžel jeden OB a postupovali do "A" první tři. Finále bylo ve složení: Hagy TT; Lakedaimon AB; Antony FRS; Kairo Vlapan; Klermon ze Sp.G.; šestého účastníka doplním. Zvítězil po výborném výkonu Hagy TT;druhý Antony FRS; třetí Lakedaimon CACIL; čtvrtý Kairo Vlapan; pátý Best Boy Slainte Bohemia; šestý Klermon ze Sp.G. 

     Ve wh.spr. rozběh i finále vyhrál Kryštof Vlapan(škoda,že tak málo jezdí na dostihy) druhá byla fenka Aqilera Teqamba; třetí Nathan z Úplňku;čtvrtý Donatello Petula Vera.

      Víkend se opravdu vydařil,počasí bylo nádherné,dráha dobře připravená(zavlažovalo se dlouho do noci),v příjemné společnosti přátel,spokojenost byla i s dosaženými výsledky. Co více si přát - ještě mnoho takto ztrávených víkendů ve zdraví a pohodě.

   Všem finalistům gratuluji!!!!!!

    Pro zájemce o dostihový sport mám dva velmi perspektivní a nadějné pejsky,výborné dostihové linie,která je vidět u vrhu "K" Vlapan a letos pomalu začíná i vrh "L" Vlapan. Chcete-li zažít krásné a i adrenalinové zážitky a radost z vítězství,neváhejte a kontaktujte mne. Z vrhu "K" se letos nominovali na MS v Maďarsku čtyři Vlapani,pátá(Kristyn),která je nyní ve skvělé formě,měla smůlu,že nominační dostihy byly po jejím hárání. Vloni na ME v Německu běželo pět Vlapanů "K" a nevedli si špatně. Nabízená štěňata mají již v tomto věku velký zájem o návnadu a nebudou mít žádné problémy se sledováním "kůžičky" na dostizích a budou podávat též dobré výsledky jako jejich polosourozenci a sourozenci z vrhu "K" a "L".m.s-kuzi2.jpg

mef.nat..jpg

m.bezi.jpg