Lednický zajíc 27.6.2010

27. 6. 2010

V neděli 27.6.2010 se běžel v Lednici bodovací dostih pod názvem Lednický zajíc. Účast poměrně početná (u whippetů) ve srovnání s předcházejícími dvěmi bodovacími dostihy v této sezoně v Lednici. Sešlo se 12 psů,12 fen, 7 sprinterů(5 psů a dvě feny), 6 seniorů( 4 feny a dva psi).

Wh.psi: běželi tři rozběhy po čtyřech - postup podle pořadí - první z rozběhu přímo do finále "A", ostatní OB. Rovnou do finále postoupili - Antony FRS, Klermont ze Sp.G., Lykaon AB; z OB šestici finalistů doplnili Blue Boy, Lakedaimon AB a Figo TT. Jediný Vlapan,který v této kategorii běžel byl Kairo; snažil se,ale zůstal před branami finále "A" - navadí,vynahradil si to krásným výkonem ve finále "B"; po startu, ze zadní pozice,se velice chytře zařadil k síti a vnitřkem si vybojoval vedoucí pozici,kterou udržel až do cíle.

Wh.feny: stejné jako u psů - tři rozběhy - první do finále "A", ostatní OB. Zde běžely dvě Vlapanky - Kristyn a Karen. Kristyn svůj rozběh vyhrála a postoupila přímo do finále "A". Karen již takové štěstí neměla,protože byla dost nešťastně daná do rozběhu s nejrychlejší fenou dne Dolce Vitou BN - dečka č.1; v druhém rozběhu byla nasazená fena s dečkou č.1 Ebi BN. Rozběh vyhrála Dolce Vita, Karen byla druhá a její čas 23,12vt.,byl rychlejší než čas vítězných fenek z rozběhu jedna a dva;takže druhý nejrychlejší čas dne,no nic se nedalo dělat a Karen musela do OB(toto je velká nevýhoda při postupu dle pořadí;DK by se měla nad tímto problémem zamyslet a a při dostizích jako jsou bodovací,nominační a CACILové trvat na časomíře). Takže rovnou do finále postoupily Kristyn Vlapan,Betacanis of Carinae a Dolce Vita BN. Z OB doplnily finále "A"- Eclipse BN,Artemis z Ar.Niv a Karen Vlapan. Ve finále startovala Karen z boxu č.3,což jí moc nevyhovuje,ale start  zvládla i tlačenici v první zatáčce a probojovala se na druhou pozici za Dolce Vitu,kterou udržela bez problémů až do cíle,čímž potvrdila svoji dobrou formu,že ani běh navíc jí nedělal problém. Zvítězila Dolce Vita,druhá Karen a třetí její sestra Kristyn,která se dostává do skvělé formy po hárání; čtvrtá Artemis z Ar.Niv; pátá Eclipse BN a šestá Betacanis of Carinae.

Obrazek

Wh.sprinteři psi: tam nastoupil Kendo Vlapan,spolu se čtyřmi soupeři - Laertes AB, Donatelo Petula Vera, Nathan z Úplňku a Capirossi Petula Vera. Škoda,že nepřijel Krištof Vlapan,který to má nejblíž(asi 5km), aby si bráchové zaběhli spolu. Kendo Vlapan rozběh i finále s velkým náskokem vyhrál.