Lednický pohár 1.5.09

2. 5. 2009

V pátek 1.5.09 se konal bodovací dostih v Lednici. Na startu se ve whippetech prezentovalo osm psů a třináct fen. Whippeti psi to měli tentokrát snažší,běželi dva rozběhy po čtyřech,postupovali první dva z každého rozběhu a první dva z OB. V prvním rozběhu běžel Kleon Vlapan,který rozběh vyhrál a spolu s druhým Centaurem SM postupovali rovnou do finále. V druhém rozběhu běžel King Vlapan,který doběhl druhý a spolu s prvním Kenwoodem též postupovali rovnou do finále. Šestici finalistů doplnili z OB D'Artagnan BN a Albert Cordis. Krátce po startu se ujal vedení Kleon Vlapan,který prvenství držel až do poslední zatáčky,kde ho podběhl jeho bratr King Vlapan,který po nezdařilém startu se z posledního místa velice hezky propracoval na vedoucí pozici a zaslouženě zvítězil. Pořadí-1. King Vlapan-CACT; 2. Kleon Vlapan-R.CACT; 3. Centauro SM; 4. Kenwood ze Sp.G.; 5. Albert Cordis; 6. D'Artagnan BN.

Fenky běžely ve třech rozbězích,rovnou do finále postupovala vítězka rozběhu,ostatní OB. První rozběh vyhrála Kristyn Vlapan,druhý rozběh Kamila Vlapan a třetí rozběh Grande Tequila TT. Šeatici finalistek doplnily z OB Artemis z Arizejských Niv,Barcheta SpM a Gaia BSD. Brzy po startu se ujala vedení Grande Tequila,o další pozice se bojovalo až do cíle. Druhé místo vybojovala Kamila Vlapan-R.CACT a na třetím místě Kristyn Vlapan,čtvrtá Barcheta,pátá Gaia a šestá Artemis

Krátký videozáznam z dostihů možno vidět v rubrice Naše videa.