Jdi na obsah Jdi na menu
 


Lednice 28.6.09 - Lednický zajíc

28. 6. 2009

 V neděli 28.6. jsme se pro změnu vydali do Lednice na Moravě. Běžel se zde poslední bodovací dostih před prázdninama,pokračování bude v září. Na startu se opět sešlo nejvíce whippetů - 14 fen,12psů,4senioři mix,3sprinteři a 6mladých mix.

 Fenky běžely dva rozběhy po pěti a jeden rozběh ve čtyřech. Postupovala vždy vítězka rozběhu,ostatní OB. První rozběh vyhrála Kristyn Vlapan druhý rozběh Karen Vlapan  a třetí rozběh Kamila Vlapan . Z OB šestici finalistek doplnily Gaia Bohemia Snap Dog,Emmeline Isis Wind a Barchetta Sp.M. Všech šest fenek předvedlo krásný a vyrovnaný finálový běh. Jako první si pro vítězství doběhla Kristyn Vlapan,o druhé a třetí místo velice těsně se podělily další Vlapanky Kamila a Karen,čtvrtá doběhla Emmeline Isis Wind,pátá Gaia a šestá Barcheta.Obrazek

Obrazek

 Psi běželi též ve třech rozbězích po čtyřech. Postup stejný,vždy vítěz rozběhu do finále,ostatní OB. První rozběh vyhrál Mont Blanc ze Sp.G.,druhý rozběh Kleon Vlapan a třetí rozběh King Vlapan. Z OB šestici finalistů doplnili Kairo Vlapan,Figo TT a Kenwood ze Sp.G. Finále bylo též velice vyrovnané a napínavé až do konce. Nakonec první tři místa patřila přímo postupující trojici a to v pořadí: 1.místo King Vlapan ,kterému zřejmě vyhovuje lednická dráha,protože zde již podruhé porazil svého bratra Kleona,který ho ale vůbec nešetří a porazil ho v Kolíně a Ml.Bol. 2.místo Kleon Vlapan a třetí místo Mont Blanc ze Sp.G. Další pořadí bez záruky:Kenwood ze Sp.G., Figo TT, Kairo Vlapan,který běžel na trávě po dlouhé pauze po zranění a ještě měl tu smůlu,že v OB se přetrhla ve tři čtvrtě dráhy kůže a běh se musel opakovat,ale jako by to Kráťovi vyhovovalo a v tomto OB předvedl velice hezký výkon a zvítězil. Ve finále tento běh na víc byl již poznat na výkonu a tak doběhl na šestém místě.

Obrazek

 Whippet +51cm:Konečně se i Kendo Vlapan dočkal soupeřů. Běželi tři: mladý Nabuchodonozor AB,Kendo a Nathan z Úplňku. V rozběhu nanapadlo Kenda nic lepšího,než si v boxu začít sundavat košík a tak doběhl druhý za Nabuchodonozorem. Ve finále se ale umoudřil,věnoval se běhu a zvítězil ,druhý Nabuchodonozor a třetí Nathan.Byl to velice hezký finálový běh,kdy mladý Nabuchodonozor bojoval až do cíle.

Obrazek

 Whippeti mladí - tuto kategorii již všichni "K" absolvovali loni,až na jednoho - Kryštofa,takže si Štofi splnil těmito dvěma běhy LZ - dvakrát zvítězil v rozběhu nad Odysseem AB a Armanim z Osirisova Domu(Dvora??)

 

  Stále je k mání velmi nadějný pejsek z vrhu "L" z krytí v Belgii. Pouze pro zájemce o dostihový sport Obrazek

 

Obrazek

Obrazek

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

  Všem vítězům gratulujeme !!!

  Videozáznam z těchto dostihů bohužel nebude,zklamala technika,ale rozběh i finále sprinterů můžete vidět na www.nabuchodonozor.com