Lednice 20.10.2012

21. 10. 2012

V sobotu 20.10.se běžel v Lednici poslední dostih v této sezoně.Jak rychle to uteklo,nedávno se začínalo a je tady podzim.Byl to dostih bodovací a CACTový.Neměla jsem v úmyslu na tento dostih jet,ale předpověď krásného počasí mi nedalo a holky jsem ve středu večer přihlásila,vzali jsme i Nikol do běhu "mladých".Účast byla solidní-14fen,9psů,2sprinterky,3sprinteři,4seniorky,4senioři a mladí.

Wh.feny-14-3běhy-5-5-4-rovnou do finále pouze vítězka běhu-z prvního běhu postoupila přímo do finále po krásném výkonu a souboji o první místo s Eclipse BN- Amazonka Teqamba,ostatní OB;z druhého běhu to byla Laura Vlapan;z třetího běhu Peggy Superson.,-v tomto běhu běžela i Karen Vlapan a doběhla třetí za Acurou Teqamba a tudíž musela do OB,kde běžela s Jordan BSD,Artemis z Ar.Niv a Hopi od Hněvína,tento OB "vyhrála",ale od samého začátku běh provázely "nešťastné náhody"-hned v první zatáčce Karen kůži předběhla,to se ještě srovnalo a zůstala na vedoucí pozici i když otáčení se po kůži jí zpomalilo a toto vedení udržela až do výběhu z poslední zatáčky,ale to již běžela bez kůže,která se zastavila asi v polovině zatáčky,když to zjistila ,zastavila se a vrátila se "bojovat" o kůžičku spolu s Artemis a obě holky opravdu tvrdě bojovaly a ani jedna jí nechtěla pustit;protože uběhla více než 3/4 dráhy na vedoucí pozici,byl jí uznán tento běh jako vítězný a postup do finále "A";z OB ještě postoupily Eclipse BN a Acura Teqamba.Karence se ale obnovilo zranění z Ml.Boleslavi a tak jsem jí nechala nožičku ošetřit a  do finále nemohla nastoupit-škoda-i ve svém věku(v "A"finále si myslím,že byla nejstarší) krásným výkonem vybojovala finále "A",které se běželo ve složení-s jedničkou Amazonka Teqamba,s dvojkou Laura Vlapan,s trojkou Peggy Superson.,se čtyřkou Eclipse BN,s pětkou Karen Vlapan(nenastoupila)se šestkou Acura Teqamba.Zvítězila Eclipse BN,druhá Laura vlapan,třetí Acura Teqamba,čtvrtá Amazonka Teqamba,pátá Peggy Superson.

Wh.psi-9-dva běhy-5-4-rovnou do finále první dva-Blade Bass Ibexes,Jasper BSD,Garp,Jenka van Arkadi-z OB Lancelot Vlapan a Antony FRS.Zvítězil Garp,druhý Jasper,třetí Blade Bass,čtvrtý Jenka,pátý Lancelot,šestý Antony.Bohužel běhy a finále pejsků nemohu sledovat,protože se musím věnovat svým doběhnuvším whippetkám.

Wh.mladí-v prvním běhu -4fenky-zvítězila Fancy BN,druhá Nikita Vlapan,třetí Nikol Vlapan,čtvrtá Baghira Ibexes.Pejsci-3-zvítězil Nikolas Vlapan,druhý "F"BN,třetí Extra Petit Cheri Tom.TR.Ve druhém kole,přesto že byly tři fenky a tři psi nechali pořadatelé běžet mix,což si myslím,že je zbytečné a odporuje to dostihovému řádu;v jiném případě,kdy se měl běžet mix-sprinteři-dvě fenky a tři psi,běžely fenky sami a pejsci též;tento případ je již nedodržování DŘ.

Všem finalistům gratuluji!!!!!!!!!!!!!!!!!