Krenglbach 2.5.2010

3. 5. 2010

V neděli,opět brzy ráno(v půl čtvrté) jsme se vydali směr Rakousko-Krenglbach. Ještě nikdy jsme tam s "K"áčkama nebyli,ale poměrně dobře jsme cestu zvládli. Na dráhu jsme dorazili kolem půl deváté. Vyřídili jsme vet.kontrolu,přejímku a začali studovat program - účast startujících whippetů. Hned na první pohled jsem viděla,že to holky,ani Kráťa  nebudou mít lehké. Pejsků bylo osm,fenek čtrnáct - poměrně silná konkurence. Všichni přihlášení se dostavili,žádné škrtání,nebo dopisování.

Wh.psi: běželi dva rozběhy po čtyřech. Kráťa v prvním rozběhu běžel s Balifail Barolo(A),Aaron of Vila Whippet,Ducati BN. Ještě nikdy na této dráze neběžel a i tak jeho čas nebyl nejhorší 21,86vt.,o pouhé dvě setiny vt. za Ducati BN. Přesto to byl sedmý čas. V druhém rozběhu běžel s Figem,Arthushem of Villa Whippet a Blifail Barolo. Vyhrál Figo,druhý byl Balifail Barolo 21,60vt.,na kterého se Kráťa dotahoval,ale nestihl to(21,66vt.) a čtvrtý Artush of Vila Whppet(22,10vt.). Doběh do cíle jsem viděla na vlastní oči. Jaké bylo naše překvapení,když po vyvěšení výsledků byl Kráťa na čtvrtém místě a Arthus na místě třetím. Protože naše němčina není na takové výši,aby jsme mohli žádat o vysvětlení,tak jsme se s tímto omylem smířili,ale díky p.Dvořákovi,který se velice dobře domluví německy,šel s p.Vaňkem se na tento rozběh informovat. Pořadatelé omyl uznali a časy opravili; i přesto chyběla Kráťovi pouhá jedna setina na postup do finále "A". Škoda. Finále "A" se běželo ve složení: s jedničkou Balifail Ayron(21,23vt.); s dvojkou Balifail Barolo(21,42vt.); s trojkou Chester BSD(21,44vt.); se čtyřkou Figo TT(21,49vt.); s pětkou Ducati BN(21,57vt.); a se šestkou Aaron of Vila Whippet(21,64vt.). Pořadí doběhu neznám,vím jenom,že snad jednička a dvojka doběhli stejně tzn.oba první.

Wh.feny: běžely čtyři rozběhy. Kamila první rozběh běžela s Balifail Anemona,Artemis z Ar.Niv,Eclipse BN. Doběhla jako třetí v čase 21,91vt. za Anemonou a Eclipse. Karen běžela s Dolce Vitou BN a Dévaj Wildcat. Doběhla jako druhá za Dolce Vitou v čase 21,63vt. Po srovnání všech časů měla Karen osmý čas a Kamila devátý; sice nic moc,ale poslední holky nebyly. Naděje byla ještě v druhém kole(naděje umírá poslední) Kamila běžela s Fintou a Dévaj Wildcat. Doběhla druhá za Fintou,čas si zlepšila,ale na finále to nebylo. Karen běžela s Alaskou GH; M.K.Mac ArthurPark Scite(D) a Balifail Anemona(A). Bylo odstartováno,Karen se držela na třetím místě,ale přišla poslední zatáčka a cílová rovinka,což je čas,kdy Vlapani útočí na přední pozici. Karen nezklamala a dotáhla vedoucí Anemonu a jala se jí vnitřní stranou předběhnout,ale Anemona zcela brutálním a velice tvrdým způsobem ji natlačila na vnitřní bariéru a znemožnila jí předběhnutí. Rozhodčí zřejmě tento manévr nezaznamenali a vyhlásili je obě jako první s časem 21,42vt.,což byl šestý postupový čas do finále "A". Pro zajímavost porovnejte postupové časy do finále pejsků a fenek,tento čas 21,42vt. stačil Balifail Barolovi na dečku č.2,zatímco Karen Vlapan měla tento čas na sedmé místo. Protože měla Anemona v prvním rozběhu lepší čas,postoupila ona. Druhé sedmé místo; ale jsem moc ráda,že to skončilo "pouze sedmým místem",protože hrozilo Karen natlačení na vnitřní kovové hrazení(slouží k zavlažování) a nechci domyslet,kdyby se toto stalo.

Další věc,která mě překvapila,byla,že žadatelé o CACIL musí toto uvést již v přihlášce,dodat potřebné doklady současně s přihláškou a žadatelky jsou již uvedené v programu; feny které žádaly o CACIL byly - Finta TT,Alaska GH,Kamila Vlapan a Karen Vlapan,žádná jiná. Ale během dne se CACIL objevil i u Dévaj Ultimátum. Co na to říci?

Závěrem bych tento výlet hodnotila velice kladně,holky i Kráťa si zaběhali na nové dráze a snad brutální zákrok Anemony nezanechá na Karen nějaký negativní následek v podobě strachu z předbíhání soupeřů,byla by to škoda.