Kolínský zajíc na 480m a Sauda Cup

2. 8. 2010

V neděli 1.8.2010 se běžel zrušený bodovací dostih z 15.5.2010. Počasí tentokrát přálo,bylo normální letní počasí,žádná tropická vedra. Účast opět menší - whippeti - 8fen, 9psů, 4mladí mix, 3seniorky, 3senioři, 8psů soloracing. Vlapanům se docela dařilo - startovalo jich šest v pěti kategoriích a získali 4x první místo a 2x třetí místo

Wh.feny - dva běhy po čtyřech,postup podle časů. Zkušebně jsem pustila do dostihu Kamilu Vlapan,která se vzpamatovává po hárání; s jedničkou do finále nastoupila Karen Vlapan, s dvojkou Betacanis of Carinae, s trojkou Kamila Vlapan, se čtyřkou Bluebottle of Carinae, s pětkou Britany GH, se šestkou Bon Voyage GH. Fakultativní druhý rozběh nikdo ze startujících nevyužil. Po startu bylo startovní pole vyrovnané až do první zatáčky,kde se vedení ujala Karen Vlapan a nikým neohrožena vedení udržela až do cíle a pokořila dráhový rekord své sestry Kamily z loňského roku(31,85vt.) na 480m časem 31,60vt.,takže drží DR na 480m i na 360m  Druhá doběhla zaslouženě Britany GH, třetí Kamila Vlapan, čtvrtá Bluebottle of Carinae, pátá Betacanis of Carinae a šestá Bon Voyage GH.

Obrazek

Wh.psi - též dva běhy(4 a 5),druhý fakultativní rozběh též nikdo nevyužil. V prvním rozběhu pokořil svůj dráhový rekord z loňska Kleon Vlapan časem 31,62vt. S jedničkou do finále šel Kleon Vlapan, s dvojkou Anthony FRS, s trojkou Lakedaimon AB, se čtyřkou Layos AB, s pětkou Moonman Supers.,se šestkou Blue Boy of Carinae. Po špatném startu se musel Kleon hodně snažit,aby získal prvenství,ale podařilo se mu to,druhý doběhl Moonman, třetí Anthony, čtvrtý Layos, pátý Blue Boy a šestý Lakedaimon.

Obrazek

Wh.sprinteři - běželi jenom dva - Kendo Vlapan a Neptun AB. Rozběh i finále vyhrál Kendo Vlapan, druhý byl Neptun AB.

Obrazek

Wh.mladí mix - 3 fenky a pejsek. Zde za Vlapany startovala poprvé po splnění LZ Louisiana Vlapan,která rozběh i finále vyhrála ,druhý doběhl Quirinus AB, třetí Rheia AB a čtvrtá Quinta AB.

Obrazek

Soloracing psi - běželo jich osm, Kairo Vlapan skončil na hezkém třetím místě.

Součástí tohoto dostihu byl Sauda Cup pro whippety o putovní pohár na počest manž.Sauerových,který bude každoročně při určitém dostihu. Vítěz,který po tři roky obhájí prvenství v dostihu,získá putovní pohár do trvalého vlastnictví. Letos obě kategorie vyhráli Vlapani - Kleon Vlapan a Karen Vlapan - oba dva překonali dosavadní dráhové rekordy na 480m,Kleon časem 31,62vt., Karen 31,60vt. Vlapani se svými poháry