Kolínský zajíc 13.5.2012

14. 5. 2012

V neděli 13.5.se běžel dostih na dlouhou trať(480m)i pro whippety; počasí bylo přímo ideální,žádné vedro,jako v pátek před dostihem.Mimo jiné přihlášeno osm whippetů-prezentovali se všichni a osm fenek-prezentovalo se jich šest.

Wh.psi - až na první část startovního pole,dost vyrovnaná konkurence a těžko odhadnout kdo bude ve finále "A",proto těžké rozhodování na doposavad šestém místě po prvním kole-zda jít na druhý fakultativní běh,či ne; a proto druhého kola se zúčastnili pouze Merlin Vlapan,který měl sedmý čas a Avatar z Podsmrčků,který měl osmý čas;Merlin běžel poprvé za "dospěláky" a počínal si velice dobře,byl mírně ve vedení,ale v cíli byl bohužel o tři tisíciny vteřiny druhý a tak to bylo "B" finále,kde běžel s Hagi TT,kterého Avatar odsunul ze šesté příčky po prvním kole;"B" finále bylo velice pěkné a i když Merlin měl o jedno kolo(480m)navíc,bojoval statečně a zvítězil v čase 32,55vt. Finále "A"bylo ve složení-s jedničkou Kleon Vlapan; s dvojkou Lancelot Vlapan; s  trojkou Michael Vlapan; se čtyřkou Anthony FRS; s pětkou Mefisto Vlapan; se šestkou Avatar z Podsmrčků.Neměla jsem možnost sledovat přímo finále,protože jsem vycházela Lauru a Karen a tak jsem jenom jukala za plotem;ve vedení s velkým náskokem Lancelot Vlapan,na posledním místě Kleon Vlapan,kdy se po doběhu ukázalo,že si brzy po startu udělal výron a přesto ještě vybojoval krásné čtvrté místo. Dál jsem neviděla nic a musela čekat na vyhlášení výsledků. Zvítězil Lancelot Vlapan s velkým náskokem a udělal nový rekord dráhy 31,17vt. a tím se posunul před svého stájového brášku Kleona Vlapan; na druhém místě doběhl Michael Vlapan v čase 32,18vt; třetí Anthony FRS 32,39vt.; čtvrtý Kleon Vlapan 32,52vt,; pátý Mefisto Vlapan 32,62vt; šestý Avatar z Podsmrčků 32,84vt.

Wh.feny - šest holek - dva rozběhy po třech - všechny finále "A",tak nemusely řešit fakultativní běhy; v prvním rozběhu se nechtělo běžet Casablance GH a tak finále bylo v pěti - s jedničkou Laura Vlapan; s dvojkou Amazonka Teqamba; s trojkou Karen Vlapan(mile mi překvapila,je po hárání a ještě neuběhla lhůta,kdy se fenky dostávají do formy); se čtyřkou Brittany GH; s pětkou Intriga BSD. Po startu se překvapivě ujala vedení Karen Vlapan,které jí nějakou dobu vydrželo,až jsem si začala myslet,že to snad vyhraje,ale projevilo se hárání a netrénování a postupně jí předběhla Laura Vlapan a potom Brittany GH,ale i tak předvedla velice dobrý výkon; takže zvítězila Laura Vlapan 32,03vt.; druhá Brittany GH 32,36vt.; třetí Karen Vlapan 32,55vt.; čtvrtá Amazonka Teqamba 32,61vt.; pátá Intriga BSD 33,53vt.

Všem finalistům gratuluji !!!!!!!!!!!!!!!