Jdi na obsah Jdi na menu
 


Kolín-Jarní pohár 24.4.2011

26. 4. 2011

       V neděli se běžel v Kolíně bodovací a CACTový dostih. Vzhledem k tomu,že se ve stejný den běžel dostih i v Greppinu,kam jezdí dost českých whippetů,byla účast početně menší,než 2.4.2011. Psů startovalo 12 a fen 7.

       Wh.psi - mile mě překvapil Lancelot Vlapan,který zaběhl v rozběhu nejrychlejší čas  23,24vt.,o 4setiny vt. rychlejší než Mont Blanc ze Sp.G.;to ale nemění nic na tom,že Miki je a bude nejrychlejším psem v ČR; je na tolik zkušený,že nemusí honit setinky v rozbězích, ale podá bezchybný výkon ve finále a to je to nejdůležitější; tak se stalo i nyní - startoval z boxu č.1 a předvedl bezchybný start, spolu s Hagi TT,který startoval z boxu č.2; ujal se vedení,následován Hagim; zbytek startovního pole,které tvořili samí Vlapani,z toho dva úplní nováčci,kteří startovali prvně v kat.dospělých(Lloyd a Lucky),se snažili bojovat o přední pozice,ale nezadařilo se. Zvítězil suverénně Miki s větším odstupem v čase 23,22vt. CACT; druhý Hagi TT v čase 23,44vt.(o dvě desetiny a dvě setiny za Mikim)R.CACT; třetí Kleon Vlapan v čase 23,5vt.(o šest setin za Hagim); čtvrtý Lancelot Vlapan v čase 23,55vt.(o pět setin za Kleonem); pátý Lloyd Vlapan v čase 23,81vt. a šestý Lucky Vlapan v čase 24,1vt. Mezi druhým a čtvrtým se jednalo o setiny mezi každým místem a to je o tom "štěstíčku" ve finále; již pouhá účast ve finále "A" je velký úspěch. Kairo Vlapan nastoupil s jedničkou do finále "B",ale díky zranění,které si ve finále způsobil, doběhl na třetím místě,ale i tak podal skvělý výkon; zvítězil Anthony FRS; druhý Avanti; čtvrtý Dany; pátý Grall; šestý Bodie.

kolin-25.4.2011-003.jpg

 

     Wh.feny - s jedničkou do finále "A" nastoupila Leslie ze Sp.G.; s dvojkou Karen Vlapan; s trojkou prvně běžící za dospěláky Laura Vlapan,které se v prvním rozběhu podařilo porazit Leslie ze Sp.G.,která jí to ve druhém rozběhu vrátila; se čtyřkou Kamila Vlapan; s pětkou Acura; se šestkou Betacanis of Carinae. Zvítězila Karen Vlapan - CACT; druhá Leslie ze Sp.G. - R.CACT; třetí Kamila Vlapan; čtvrtá Laura Vlapan; pátá Acura; šestá Betacanis of Carinae.

 

kolin-25.4.2011-002.jpg

 

     Wh.sprinteři - běželi tři; zvítězil Pythagoras AB; druhý Kendo Vlapan; třetí Leonidas AB.

 

kolin-25.4.2011-001.jpg

 

       Dostihy se vydařily díky hezkému počasí a budeme se těšit na další.

       Všem vítězům gratuluji!!!!!!!!