Kolín 8.8. CACIL

9. 8. 2009

V Kolíně 8.8. se běžel CACILový dostih pod názvem Středoevropský pohár. Účast u wh.fenek byla slabší - z osmi přihlášených,běželo sedm; u psů byla účast větší - 13; wh.mladí - 2; senioři 5(2+3); sprinteři 2.

Whippetky běžely ve dvou bězích,postup podle časů. Vlapanky se snažily,přesto časy byly pomalejší než na K+V. Karen v prvním rozběhu,po velmi špatném startu,nasadila všechny své síly a již před druhou zatáčkou se ujala vedení,které bez problémů uhájila až do cíle(videozáznam z tohoto dostihu je v rubrice "Naše videa") Do finále s jedničkou šla Karen Vlapan,s dvojkou Kamila Vlapan,s trojkou Kristyn Vlapan,se čtyřkou Alaska GH,s pětkou Antiopa z Ar.Niv a se šestkou Anabel z Osirisova Domu. Finále bylo opět napínavé od začátku do konce. Do poslední zatáčky se na vedoucí pozici  střídaly Karen s Alaskou,ale Vlapani útočí v cílové rovině,a tak Karen zabojovala a zvítězila v čase 23,61vt.,CACIL ; druhá doběhla Alaska v čase 23,83vt.,R.CACIL; o pouhou jednu setinu vteřiny doběhla na třetím místě Kamila Vlapan v čase 23,84vt.,čtvrtá Kristyn Vlapan v čase 24,25vt.,pátá Antiopa 24,65vt. a šestá Anabel 25,12vt.

Obrazek

Whippeti psi běželi ve čtyřech bězích. Do finále "A" šel s jedničkou Mont Blanc ze Sp.G., s dvojkou Kleon Vlapan, s trojkou Kento ze Sp.G., se čtyřkou Kenwood ze Sp.G., s pětkou King Vlapan a se šestkou El Niňo TT. Protože fenky běží před psy a já musím Karen s Kamilou po doběhu vychodit,tak finále psů nemohu sledovat a musí mi stačit pouze výsledková listina,takže ani tento dostih nemohu popsat jak probíhal,ale dle výsledků a čtvrtého místa Kleona,to vypadá,že Kleon zaspal a potom je již těžké se ve vyrovnaném běhu prosadit. King si zřejmě počínal lépe,protože doběhl na hezkém třetím místě,za vítězem Mont Blancem a druhým Kentem,čtvrtý Kleon Vlapan,pátý El Niňo a šestý Kenwood.

Obrazek

Whippeti sprinteři byli dva Kendo Vlapan a Nabuchodonozor AB. Kendo první rozběh vyhrál v čase 23,68vt.; Nabuchodonozor 24,03vt.,ale ve finále "zaspal" v boxu a bohužel již se mu nepodařilo náskok Nabuchodonozora ztáhnout a doběhl o pouhé dvě setiny vteřiny na druhém místě.