Kolín 6.6.DG DOGGEAR RACE OF CHAMPIONS

6. 6. 2010

V neděli 6.6.se běžel v Kolíně CACTový dostih,který byl zároveň bodovací. Účast byla poměrně dobrá - přihlášeno bylo 15 fen,16 psů, 4 mladí, 5 seniorek, 4 senioři, 4 sprinteři mix. Všichni se nedostavili a tak konečný počet byl - 11 fen, 13 psů, 3 sprinteři; zbytek beze změny.

Wh.feny: postupovalo se podle časů - rychlejší čas ze dvou rozběhů - s jedničkou do "A" finále nastoupila Leslie ze Sp.G.,která se vrátila po mateřské dovolené ve velmi dobré formě; o pár setinek vt. za Leslie si vybojovala dvojku Karen Vlapan - jediné tyto dvě fenky měly čas pod 24vt.,s trojkou nastoupila Britany GH,která se též zlepšuje; se čtyřkou Betacanis of Carinae; s pětkou Higuita TT a se šestkou Kristyn Vlapan. Po vyrovnaném startu, Karen před první zatáčkou klopýtla a propadla se na poslední místo,ale i to k dostihům patří,ale protože všichni Vlapani jsou bojovníci a nic nevzdávají,tak i Karenka se snažila a doběhla na hezkém třetím místě.Zaslouženě zvítězila Leslie,jak jsem již psala,je ve výborné kondici;druhá Betacanis;třetí Karen; čtvrtá její sestra Kristyn Vlapan,která se též dostává do formy po hárání,pátá Higuita TT a šestá Britany GH.

Obrazek

Wh.psi: stejný postup,jako u fen. S jedničkou nastoupil Mont Blanc ze Sp.G.,který nejméně dvakrát překonal svůj RD a to neskutečným časem v druhém rozběhu 22,85(nejsem si jistá se setin.),s dvojkou Kleon Vlapan, s trojkou mladý Lancelot Vlapan,který běžel prvně za dospělé a udělal třetí nejrychlejší čas, se čtyřkou Moonman Supers., s pětkou Dynamique a se šestkou nestárnoucí a spolehlivý Kenwood ze Sp.G. Osobně jsem toto finále nemohla sledovat,protože jsem se musela věnovat doběhnuvší Karen,ale dle doběhu Lancelot  zřejmě ještě nezvládl rozběh v šesti,přesto jeho čas byl pod 24vt.;musí se ještě moc a moc učit a získávat zkušenosti. Pořadí bylo - první,nikým neohrožován Mont Blanc ze Sp.G., druhý Dynamique, třetí Kleon Vlapan, čtvrtý Kenwood ze Sp.G., pátý Lancelot Vlapan, šestý Moonman. Ve finále "B" si třetí místo po hezkém výkonu vybojoval Kairo Vlapan.

Obrazek

Wh.sprinteři mix - po prvním rozběhu si finálové dečky vybojovali v pořadí - jedničku Kendo Vlapan, dvojku Neptun AB, trojku Aguillera Teqamba. Finále bylo vyrovnané,chvilku se zdálo,že útočící Neptun se probojuje na vedoucí pozici,ale Kendo to zvládl na jedničku a zvítězil, druhý Neptun a třetí Aguillera.

Obrazek

Wh.mladí - v této kategorii též běžel L-Vlapan a sice LLoyd. Počínal si velice hezky a rozběh i finále bez problémů vyhrál.