Kolín 16.5.09 - 480m

16. 5. 2009

Dnes,v sobotu 16.5. jsme se vydali na dostihy do Kolína,kde se běžel bodovací dostih na 480m. Počasí ráno vypadalo opravdu děsivě - zataženo a déšť,ale asi bylo vyslyšeno "modlení" nás všech a počasí se umoudřilo,mraky se protrhaly a svítilo i sluníčko. Přihlášených whippetů bylo málo - 10 fen,10 psů,6 mladých,1 sprinter a 5 seniorů; tento počet se ještě zredukoval na 6 fen,8 psů,6 mladých,1 sprinter a 4 senioři(1fena,3 psi) Pro fenky to byla výhoda,protože všechny postupovaly do finále a nemusely běžet druhý běh. První rozběh vyhrála Kamila Vlapan časem 31,85vt. - což je nový dráhový rekord na 480m druhá doběhla Bluebottle of Carinae za 33,03vt. a třetí Diana Pibaro 36,80vt. V druhém rozběhu vyhrála Barcheta Sp.M. za 33,07vt.,druhá Jorgia ze Sp.G. - 33,28vt. a třetí Arwen ČT - 33,30vt. Finále se běželo za hezkého,slunečného počasí. Kamila startovala z boxu č.3,což u mne vzbuzovalo trochu obavy,ale start zvládla poměrně dobře; v první zatáčce byla mírně ve vedení,které si za druhou zatáčkou zvýšila a udržela až do cíle. Druhá doběhla Barcheta Sp.M.,třetí Bluebottle of Carinae,čtvrtá Jorgia ze Sp.G.,pátá Arwen ČT a šestá Diana Pibaro.

Obrazek

Whippeti psi běželi dva rozběhy po čtyřech. Kleon ve svém rozběhu doběhl až třetí,protože po startu běžel do pískoviště,ale včas zjistil,že "kůžička" běží jinam a snažil se to napravit,ale moc se mu to nepovedlo. Ale protože je to chytrý kluk,tak ve druhém rozběhu si to už pamatoval a rozběh vyhrál,i čas měl dobrý a do finále šel s č.1. Finálový běh zvládl na výbornou,zvítězil a vytvořil nový dráhový rekord na 480m časem 31,63vt. Druhý doběhl Aschley Stohe,třetí Kenwood ze Sp.G.,čtvrtý Laios AB,pátý Ilion AB a šestý Danny Filuta.

Obrazek

V kategorii whippet sprinter bohužel běžel Kendo Vlapan sám a podařilo se mu udělat též dráhový rekord na 480m časem 31,96vt.