Kolín - CACILový dostih 3.4.2010

4. 4. 2010

V sobotu 3.4.2010 se konal první dostih letošní sezony. Byl to dostih mezinárodní se zadáváním titulu CACIL. Na startu se mimo jiné sešlo 12 whippetů fen,14 whippetů psů,4 sprinteři mix,4 seniorky feny a 4 senioři psi. O titul CACIL se ucházely pouze wh.feny a to hned čtyři. Běhalo se na časy a tak ze dvou rozběhů podle nejlepšího času postupovalo šest nejrychlejších do finále "A".

Whippeti feny: o titul CACIL se ucházely: Alaska GH; Angelina Jaleen T.TR.; Kamila Vlapan a Karen Vlapan. Ze dvou rozběhů postoupily s nejrychlejším časem do finále "A" s jedničkou Kamila Vlapan; s dvojkou Karen Vlapan; s trojkou Bluebottle; se čtyřkou Escape BN; s pětkou Antiopa z Ar.Niv a se šestkou Betacanis. Bylo odstartováno,start byl poměrně vyrovnaný, ale po chvíli se vedení ujala Karen Vlapan,které udržela až do cíle - 1.místo,CACIL; Kamila se před druhou zatáčkou propadla na zadní pozici,ale v cílové rovině to trochu napravila a doběhla na třetím místě - R.CACIL, za Escape BN - druhé místo; čtvrtá Bluebottle; pátá Antiopa z Ar.Niv; šestá Betacanis.

Obrazek

Whippeti psi: startovalo jich 14; žádný se neucházel o titul CACIL,což je škoda. Běželi ve čtyřech rozbězích - postup stejný jako u fen - šest nejrychlejších do finále "A". Jedničku do finále vybojoval krásným časem a novým dráhovým rekordem 23,04vt. Mont Blanc ze Sp.G.; dvojku vybojoval Kleon Vlapan; trojku El Niňo TT; čtyřku Kenwood ze Sp.G.; pětku Moonman Sup.; šestku Ilion AB. Zvítězil, zcela nikým neohrožen Mont Blanc ze Sp.G., druhý doběhl Kleon Vlapan, třetí Moonman Sup.,čtvrtý El Niňo TT, pátý Kenwood ze Sp.G., šestý Ilion AB.

Obrazek

Whippeti sprinteři mix: běželi tři psi a jedna fenečka,která podala velice hezký výkon a skončila na druhém místě. Jako první doběhl Kendo Vlapan,druhá fenečka Ducati Sp.M.,třetí Nathan z Úplňku, čtvrtý Satangin June Joke. Na fotce jsou pouze psi,fenečka byla dekorovaná sama.

Obrazek

Celkem vzato - ze čtyř Vlapanů - dvě první místa,1xCACIL,1xR.CACIL,jedno druhé místo,jedno třetí místo

Též se představil první pejsek z "L" vrhu - Lancelot Vlapan,který běžel v soloracingu,kdy po prvním kole byl ve vedení,jediný s časem pod 24vt.,ale druhé kolo mu nebylo měřeno a tak nebyl vyhlášen,ale zcela jistě by tuto soutěž vyhrál. Ostatní "L"čata též bez problémů zvládala dráhu,velice dobře zaběhl LLoid Vlapan,Little Devil Vlapan,Lucky Vlapan,Luisiana Vlapan i Laura. Ale chce to ještě čas a trpělivost,hlavně s boxy a pak již nebude nic bránit tomu,aby se "L" čata vydala ve stopách svých stájových sourozenců "K"áček. Po 13.dubnu očekávám narození štěňátek z opakovaného krytí v Belgii. Zájemci o kvalitní dostihová štěňátka mě můžete kdykoliv kontaktovat.

Všem vítězům gratuluji a přeji do celé sezony  všem zdravé a rychlé nožičky !