Jdi na obsah Jdi na menu
 


Greppin 29.4.2012

30. 4. 2012

     V neděli 29.4. se běžel v německém Greppinu mezinárodní dostih se zadáváním titulu CACIL. Věděla jsem,že Honskovi tam jedou a tak jsem se zeptala,zda by jsem mohla jet s nima. I když pro tyto účely jsme koupili karavan,tak můj muž se na cesty do zahraničí již necítí. Honskovi mají krásný obytňák a tak jsem mohla jet s nima. Na dostihy jsem přihlásila pouze Lauru,protože Kamila s Karen jsou po hárání. Laura nikdy ještě na písku neběžela a tak jsme jely na první seznamovací dostih na pískové dráze. Sraz jsme měli původně u Honsků v Chomutově,ale po mém cestování vlakem směr Chomutov(které nebudu popisovat,protože by tomu nikdo nevěřil)mě raději vyzvedli v Děčíně a pokračovali jsme směr Německo,kam jsme bez problémů dorazili po 18hodině. Zaparkovali jsme,připojili na elektřinu,která šla po celou dobu pobytu(na rozdíl od ME,MS)a začali hodovat-otevřeli jsme si plzeňské pivo,dali výborný uzený bůček,domácí okurky,kávu,čokoládové koule a spoustu jiných dobrot. Posezení bylo velice příjemné,za zvuku místní živé kapely. Ke spánku jsme se uložili kolem 23hodiny. Veterinární prohlídku a přejímku jsme též zvládli tento den,což bylo velice příjemné,že ráno jsme mohli být v klidu a věnovat se pejskům.Dostih začal přesně v 10hod.podle programu. Přihlášeno bylo 10fen,z toho šest z ČR a 17 psů,z toho osm českých. 

     Wh.feny - 3 rozběhy - postup podle časů. Laura mě velice mile překvapila,na to,že běžela prvně na pískové dráze,měla pátý čas dne po prvním kole,druhý nejlepší za Chuckle BSD z českých fenek. Druhý běh byl fakultativní,čehož využily první čtyři fenky,které měly čas pod 25vt. Laura nastoupila do druhého kola s nejlepším časem,který si ještě zlepšila,ale fenka,která měla devátý čas po prvním kole se výrazně zlepšila a odsunula Lauru na šesté postupové místo do "A"finále-měla jsem z ní velkou radost,ale byla jediná ze šesti fenek,která měla čas přes 25vt. a jediné dvě fenky-Venia Legendi vom rauhen Meer a Laura Vlapan měly dva rozběhy a finále,zbývající čtyři fenky-jeden rozběh a finále. S jedničkou do finále nastoupila Kentfreed Canyon Spring, s dvojkou Lateefa vom Badenermoor, s trojkou Venia Legendi vom rauhen Meer, se čtyřkou Efloresco's Kalypso, s pětkou Chuckle BSD a se šestkou Laura Vlapan. Laura startovala z boxu č.3,což nemám moc ráda,ale odstartovala v chumlu. V Greppinu není vidět průběh dostihů po celé dráze a tak jsem nevěděla jak skončila,ale bylo pro mne milé sdělení od Honsků,kteří finále sledovali,že nebyla poslední,ale pátá před Chuckle BSD i když měla o běh víc,zároveň získala R.CACIL; opravdu mi udělala velkou radost.Zvítězila holandská fenka Kentfreed Canyon Spring,druhá Effloresco's Kalypso CACIL, třetí Lateefa vom Badenermoor, čtvrtá Venia Legendi vom rauhen Meer, pátá Laura Vlapan R.CACIL, šestá Chuckle BSD.  Zbývající české fenky se do "A" finále nenominovaly.

greppin-29.4.2012-001.jpg

 

    Wh.psi - počet 17- 8 českých; zde běželi dva Vlapani - "mlaďoši" - Michael a Mefisto,kteří běželi též prvně na pískové dráze a teprve třetí dostih za dospěláky. Po vyběhnutí z boxů a překvapení - co to je???my jsme zvyklí na trávu, tady se boříme a lítá nám písek do očí,se pochlapili a nevzdali to. Do "A"finále se sice neprobojovali,ale mladý Mefisto v druhém kole porazil zkušeného Esiena BN,který na této dráze již běhal a není mu cizí. Celkově měl krásný devátý čas a Michael třináctý. Do "A"finále z českých psů se nominovali Chester BSD,který vyhrál a Garp GG,který doběhl na pátém místě.

greppin-29.4.2012-002.jpg

     Závěrem tyto dostihy hodnotím velice kladně a jako velkou zkušenost pro Mefíka a Míšu. Víkend jsem ztrávila v milé společnosti Honskových a jejich(mých)Vlapanů. Těším se na víc takovýchto společně ztrávených víkendů.

    Pro zájemce o dostihový sport mám nadějného,dostihového pejska;odběr možný ihned.

osin-a-punta-004.jpg