Greppin 25.10.09

26. 10. 2009

Karenka a Kráťa(Kairo) Vlapan jeli z Bratčic do vzdáleného Greppinu. Vyrazili jsme v noci(nebo k ránu?)ve tři hodiny směr Německo. Dali jsme si raději čas.rezervu(nerada jezdím někam pozdě)což se nám vyplatilo,protože záhy po výjezdu nás překvapila mlha,která nás střídavě doprovázela až do Německa; tam mlhu vystřídal déšť. Šťastně jsme dorazili na dráhu,kde byly časté dešťové přeháňky,takže na dráze byly louže. Třetí Vlapan byl King,který to má podstatně blíž,než my. Všichni tři Vlapani byli na této dráze prvně. Dráha je písková s velkým poloměrem zatáček,krátká cílová rovina. A teď již k vlastním dostihům.

Wh.feny: běželo jich 12 z toho pět českých fen,(po opožděném příjezdu Leslie ze Sp.G. šest)ve čtyřech rozbězích,postup podle času. Karenka po prvním kole měla sedmý čas,ale protože na této dráze ještě neběžela,byla nadějě,že si v druhém kole čas zlepší. Do druhého rozběhu nastoupila opět z Barchetou Sp.M. a německou fenkou Crazy  Runner's Dynamite Lady. Po startu se ujala vedení a náskok si velice rychle zvyšovala,asi tak v polovině dráhy se návnada přetrhla,ale všechny fenky běžely bez návnady až do místa odchytu,ovšem zastavit se podařilo pouze Barchetě a Karen s německou fenkou si daly další sprint zpět ke kůži a opět sprint od kůže k odchytovému místu,až po té dostala německá fenka rozum a běžela k boxům,kde se zastavila a Karen se též nechala odchytit,protože samotnou jí již nebavilo běhat. Když si to spočítáte,tak fenky v tuto dobu měly již naběhány dva rozběhy a finále. Ale pravidla jsou jasná - tento běh se musí opakovat. Po uplynutí doby na odpočinek Karen nastoupila na opakovaný běh,její německá soupeřka se kterou si dávaly sprinty navíc,nenastoupila,zřejmě pro únavu. Bylo odstartováno,(Karen se do boxu už moc nechtělo,ale kůžička je kůžička),opět se jí podařilo ujmout vedení a tento rozběh s velkým náskokem vyhrát. S velkým napětím čekala soupeřka se šestým časem(Grande Tequila TT) na vyhlášení času Karen;štěstí přálo Tequile,která měla pouze o 4 setiny vt. lepší čas,než Karen; určitě se na druhém čase 24,77vt. Karen podepsaly zbytečné sprinty a zranění l.z.nohy,kterého jsem si všimla až po doběhu(stalo se jí to při přetržení návnady)a musela být ošetřena vet.lékařem. Škoda,že měla takovou smůlu. Finále bylo ve složení: s jedničkou Davinia aus dem Gnomenhain; s dvojkou Ghan buri ghan's Iuwaruwa; s trojkou Kate Lively pack; se čtyřkou Finta TT; s pětkou Crazy Runner's Felicity; se šestkou Grande Tequila TT. Pořadí doběhu bylo: 1. Davinia uas  dem Gnomenhain(14.místo na ME); 2. Kate Lively pack; 3. Ghan buri ghan's Iuwaruwa; 4. Crazy Runner's Felicity; 5. Grande Tequila TT; 6. Finta TT; 7. Karen Vlapan; 9. Leslie ze Sp.G.(pro pozdní příjezd běžela pouze jeden běh); 11. Florance GG; 12. Barcheta Sp.M.

Wh.psi: běželo jich devět,dva Vlapani King a Kairo(Kráťa). Po prvním kole měl King Vlapan čtvrtý čas,Kráťa sedmý,jako Karen. Po druhém kole se pořadí nezměnilo i když se Kráťa moc snažil,ale protože byl již "zazimovaný" a odpočíval(rozhodli jsme se ho vzít tři dny před dostihy),tak postup do finále nevybojoval a skončil na hezkém,ale nepostupovém sedmém místě. Finále bylo ve složení: s jedničkou Esien BN; s dvojkou Gilardino TT; s trojkou Mahony ze Sp.G.; se čtyřkou King Vlapan; s pětkou Xino el Schiras; šestka neobsazena. Bylo odstartováno,King tradičně na poslední pozici; v cílové rovince,i když je na této dráze velice krátká,si našel volné místečko,zabojoval a jako neřízená střela doběhl na druhém místě,o pouhou setinu a půl,(škoda,že cílová rovina,na této dráze je tak krátká)za domácím Xino el Schiras. Pořadí doběhu: 1. místo Xino el Schiras; ostatní místa patřila českým whippetům; 2. místo King Vlapan; 3. místo Gilardino TT; 4. místo Esien BN; 5.místo Mahony ze Sp.G. Tento dostih měli Vlapani jako treninkový,seznamovací s novou dráhou,kdy King podal vynikající výkon.