Grand Prix Lednice & Ocelit Trophy

6. 7. 2009

Po týdnu jsme se vydali opět do Lednice, kde se běželo Grand Prix a Ocelit Trophy. Přihlášeno bylo 17 fen, 13 psů, 4 senioři(2+2) a 3 sprinteři(2+1). Nakonec po různém vyškrtávání a dopisování u fenek se počet ustálil na 15ti a u psů byla pouze jediná změna, ale počet zůstal na 13ti. Postup u psů i fen byl stejný-první do finále, ostatní OB.

Whippetky feny-ze třech rozběhů rovnou do finále postupovaly:Kristyn Vlapan, Dolce Vita BN a Karen Vlapan. Kamilka měla tu smůlu, že měla v rozběhu velkou konkurenci-Dolce Vitu(vyhrála finále fen) a mladou perspektivní fenku Oochigea's Halinu, ale nevzdala to po prvním neúspěchu a OB vyhrála. Z OB ještě postoupila Halina a další mladá a perspektivní fenka Dragon Fly du Pack de la Jet. Finále bylo opět napínavé od začátku až do konce. Kristyn Vlapan bojovala o první místo s Dolce Vitou, ale doběh byl velice těsný, dle mého názoru těžko posouditelný pouhým okem. Vyhlášené výsledky: 1. Dolce Vita; 2. Kristyn Vlapan-CACIL; 3. Karen Vlapan-R. CACIL; 4. Halina; 5. Kamila Vlapan; 6. Dragon Fly. První tři fenky postupovaly do Ocelit Trophy, kde se běží společně se psy.

Obrazek

Whippeti psy: Jak jsem již zmínila, postup stejný jako u fen-první do finále, ostatní OB. Rovnou do finále postoupili: Forest Gump, Mont Blanc ze Sp.G. a King Vlapan. Kleonek (jako Kamilka) musel do OB, ale též zabojoval a OB vyhrál. Další postupující z OB byli Lewis ze Sp.G. a Kento ze Sp.G. Finále též napínavé, Kleonovi jako by OB udělal dobře a vystartoval valice pěkně, nedal nikomu šanci, aby ho předběhl. Jako druhý doběhl Mont Blanc, King Vlapan a Forest-oba stejný doběh na třetím místě, pátý Lewis a šestý Kento. U psů z finále postupovali do Ocelit Trophy pouze první dva-Kleon Vlapan a Miki, třetí byl Figo TT, i když nebyl ve finále, ale pravidla jsou pravidla.

Obrazek

Ocelit Trophy-jak jsem psala 3 feny: Dolce Vita, Kristyn Vlapan a Karen Vlapan; 3 psi: Kleon Vlapan, Miki a Figo TT. Karenka startovala z jedničky, kupodivu se jí start povedl a držela se na přední pozici za Mikim až do cíle. Opravdu mě moc mile překvapila. Jako třetí Kleon Vlapan, čtvrtá Kristy  Vlapan, pátá Dolce Vita(vítězka finále fen) a šestý loňský vítěz Trophy-Figo TT.

Obrazek

Obrazek

Whippet +51 cm-Kendo Vlapan měl jenom jednoho soupeře Nathana z Úplňku. Kluci si hezky zaběhli, vyhrál Kendo a druhý doběhl Nathan.