Grand Prix Lednice 7.7.2013

8. 7. 2013

Přihlášeno bylo - whippet pes 12,běželo 11; wh.fena 13,běželo 11; wh.senior fena 4,běžely 4. Bohužel v Lednici ještě není časomíra a tak se běhá na pořadí,což nejsou zcela rovné podmínky pro všechny startující,protože ti,co musí do OB mají ve finále o jeden běh víc a při dnešní vyrovnané konkurenci rozhodují někdy pouhé tisíciny vteřiny.

Wh.pes - rovnou do finále se probojovali - Jenka van Arkadi; Jasper BSD; Bolt Teqamba; Arminas; z OB - Calvin a Chirok. Zvítězil krásným výkonem malý Jenka van Arkadi, druhý Arminas, třetí Jasper, čtvrtý Bolt, pátý Chirok, šestý Calvin.

Wh.fena - zde běžela svůj první dostih za "dospěláky" Nikol Vlapan;do finále "A" postoupila z OB a běžela s dečkou č.šest; ve finále startovala z boxu č.1(z čehož jsem měla strach,aby jí zkušené závodnice  nezavřely a nenatlačily na vnitřní plot,který spolu s kovovými sloupky je velice nebezpečný),ale měla krásný,profesionální start,který jí ovšem dlouho nevydržel a postupně byla předbíhaná soupeřkami,které postoupily do finále rovnou a měly o jeden běh méně a tak doběhla na krásném čtvrtém místě . Zvítězila Charis BSD, druhá Eseranza GH, třetí Acura Teqamba, čtvrtá Nikol Vlapan, pátá Iaquinta TT, šestá Jordan BSD. Bohužel v rozběhu č.11 došlo ke zranění nadějné mladé fenky Fancy BN; všichni doufáme,že zranění není vážné a Fancy se brzy vrátí na dostihové dráhy,moc jí držíme palce .

Wh.senior feny - po dlouhém čase běžely fenky sami,nikoliv v mixu s pejsky a tak si Karen užila svoje vítězství v konkurenci fenek(doposavad v mixu vždy doběhla druhá za svým bratrem Kleonem Vlapan), druhá Antiopa z Ar.Niv, třetí Artemis z Ar.Niv, čtvrtá Gaia BSD.

Všem finalistům gratuluji !!!!!!!!!!!!!!!!!!

Na jaro 2014 plánuji štěňátka od dostihově úspěšné fenky Karen Vlapan,která podává i v seniorském věku výborné dostihové výsledky