Grand Prix Bohemia 24.5.2009

24. 5. 2009

Neděle 24.5.09-mezinárodní dostihy s udělováním titulu CACIL. Počasí ráno ideální pro dostihy-pod mrakem,chladněji,ale netrvalo dlouho,vysvitlo sluníčko a bylo vedro. Účast whippetů nebyla početně vysoká,ale kvalitní. Fenek bylo devět,psů osm,šest mladých,jeden sprinter.

Kamila Vlapan oba své rozběhy vyhrála a s druhým nejlepším časem startovala ve finále. S jedničkou startovala Leslie ze Sp.G.,s trojkou Arsia of Carinae,se čtyřkou Alaska GH,s pětkou Florance GG a se šestkou Bluebottle of Carinae. V "B" finále startovaly Jorgia ze Sp.G,Barcheta Sp.M.,Ghan Buri Ghan's Donna Gracia. Tentokrát start Kamily nic moc a tak ze zadní pozice se musela moc snažit ,aby až v cílové rovině vybojovala velmi těsně druhé místo a titul CACIL,ale vzhledem k tomu,že před týdnem v Kolíně vyhrála dostihy na 480m a udělala nový dráhový rekord na tuto vzdálenost,jsem s jejím výsledkem moc spokojená;nyní bude 14dní "odpočívat".  První doběhla Leslie ze Sp.G.,třetí Arsia of Carinae,čtvrtá Alaska,pátá Bluebottle a šestá Florance.

Obrazek

Whippeti psi běželi dva rozběhy po čtyřech. Nejrychlejší čas měl Forest Gump GG,o dvě setiny vteřiny horší měl King Vlapan,s trojkou do finále nastoupil El Niňo TT,se čtyřkou In Time ze Sp.G.,s pětkou Moonman Supersonic a se šestkou Choctaw River du Tepee d'Amour. King opět po nezdařilém startu - vystartoval poslední;ale probojoval se na přední pozici,ale o půl hlavy doběhl druhý za Forestem GG. Podal velice dobrý výkon,protože byl zraněný a tři týdny neběhal. Třetí doběhl El Niňo TT,čtvrtý Choctaw River,pátý Moonman Supersonic a šestý In Time.

Obrazek

Třetí Vlapan byl Kendo v kategorii sprinter. Běžel bohužel sám,ale velice pěkně v čase 23,07vt.