Jdi na obsah Jdi na menu
 


Grand Prix - Lednice 3.7.2011

4. 7. 2011

           V neděli 3.7.2011 se běželo jako každoročně Grand Prix + Ocelit Trophy, navíc tento dostih byl CACILový a nominační na ME. Sešla se opravdu silná konkurence,jak početně,tak výkonnostně; fen běželo 19 a psů 12. Přesto jsem odjížděla se smíšenými pocity - při takovémto dostihu,jako je CACIL a nominační na ME,by měla být povinností časomíra a ne běhat na pořadí; dále i když se už běží na pořadí,musí se dodržovat postupový klíč,který je přílohou DŘ tzn. když je 19 fen,běží se 4 běhy, postupují první dvě z každého běhu do SF a 4 OB z kterých postupuje pouze první a podle klíče se sestaví dva semifinálové běhy; první část byla splněna(běžely se čtyři běhy,postupovaly první dvě do SF), ale druhá část OB - byl již porušen DŘ - běžely se pouze dva opr.běhy,postupovaly první dvě a doplnění semif.běhů se dělalo "od oka"-  myslím,že pořadatelé by se měli oprostit od podobných "vlastních úprav DŘ"; toto vše by odpadlo,kdyby byla časomíra. Dostihová komise by měla tento problém řešit a na dostihy typu CACIL,mistrovské dostihy,bodovací dostihy,nominační dostihy - časomíru dát podmínkou. Na "Punťa" dostih časomíra být nemusí. 

     Po získání skutečných informací jsem musela část svého příspěvku opravit,všem se omlouvám za neúmyslné zveřejnění klamných informací(byla jsem na tom,že postoupila rovnou do SF Camouflage Inventum,nikoliv Eclipse BN),ale to,že byl porušen DŘ,na tom se nic nemění.

        Wh.feny: počet 19; rovnou do semifinále postoupily - Acura Teqamba,Laura Vlapan; z druhého běhu - Kristyn Vlapan, Chuckle BSD, z třetího běhu Kamila Vlapan, Catwalk Inventum, ze čtvrtého běhu Karen Vlapan, Eclipse BN. z OB doplnily SF Grande Tequila TT, Higuita TT, Escape BN a Camouflage Inventum. Vlapanky mi udělaly velkou radost,protože všechny čtyři postoupily přímo do SF, což svědčí o jejich výborné výkonnosti. Do finále postoupily Acura, Kamila Vlapan, Eclipse, Catwalk, Escape, Karen Vlapan. Laura v semifinálovém běhu po klopýtnutí po startu doběhla na čtvrtém místě(první nepostupové) a Kristyn pátá, i tak tyto dvě fenky podaly výborný výkon přímým postupem do SF. Finále bylo ve složení Acura teqamba, Catwalk Inventum, Eclipse BN, Escape BN, Kamila Vlapan, Karen Vlapan.Doběhly v pořadí Eclipse BN, Acura Teqamba, Kamila Vlapan,Catwalk Inventum, Karen Vlapan, Escape BN.

grand-prix---ocelit-trophy-3.7.2011-001.jpg

      Wh.psi: počet 12; tři běhy po čtyřech, postupoval vždy první z běhu rovnou do finále, ostatní OB; zde běželi tři Vlapani - Kleon,Lancelot,Little Devil; rovnou do finále postoupili Kleon Vlapan,Lancelot Vlapan a Mont Blanc ze Sp.G.; "Ďáblík" ( Little Devil) běžel velice hezky,ale musí ještě zlepšit fyzičku,aby měl výdrž; z OB šestici finalistů doplnili - Hagi TT, Antony FRS a Gilardino TT. První trojice,která postoupila rovnou do finále - Lancelot Vlapan, Kleon Vlapan a Mont Blanc ze Sp.G. se viditelně oddělila od startovního pole  a bojovali "Gou whippeťáci" mezi sebou, dlouho vedl Mont Blanc ze Sp.G. a vypadalo to,že zvítězí, ale jeho starší stájový bráška Kleon Vlapan ho v poslední zatáčce předběhl ; takže pořadí bylo - první Kleon Vlapan; druhý Mont Blanc ze Sp.G.; třetí Lancelot Vlapan; čtvrtý Antony FRS; pátý Hagi TT-CACIL; šestý Gilardino TT.

grand-prix---ocelit-trophy-3.7.2011-003.jpg

       První tři feny a první tři psi(pokavad není účastníkem zahraniční whippet) postupují do závěrečné soutěže Ocelit Trophy - tzn. Eclipse BN,Acura Teqamba, Kamila Vlapan a smečka Gou whippet - Kleon Vlapan, Lancelot Vlapan a Mont Blanc; Eclipse BN a Acura Teqamba do této vrcholné soutěže nenastoupily, že by se bály porážky????????????čtvrtý,nebo pátý běh výkonnostně zdatným fenkám,které obsadí první dvě místa, nemůže uškodit. Takže jediná Kamila Vlapan se nebála prohry a nastoupila; držela se holka do protilehlé rovinky,kde jí ale předběhl její brácha Kleon a tak statečně doběhla na čtvrtém místě. Vyhrál Lancelot Vlapan, druhý Kleon Vlapan, třetí Mont Blanc ,který se dostává opět do výborné dostihové formy a čtvrtá Kamila Vlapan- byl to takový malý Vlapan Cup.

grand-prix---ocelit-trophy-3.7.2011-006.jpg

 Všem finalistům gratuluji!!!!!!

    Video z finálových běhů a Ocelit Trophy v rubrice Naše videa

    Zájemcům o dostihový sport mohu nabídnout kvalitní dostihová štěňátka whippeta z krytí úspěšným dostihovým whippetem v Německu - Surumu vom rauhen Meer; dostihová      krevní  linie jako u vrhu "K" a "L". Zájemci mě mohou kdykoliv kontaktovat; začátečníkům poradím a pomohu s treninkem na dostihové dráze Kolín.